10. listopadu 2020 15:06
Michael Pšenák

Co očekávají komentátoři od Samsung MČR v Brawl Stars?

Vrchol premiérové sezóny Samsung MČR v Brawl Stars se nezadržitelně blíží a my už za tři dny poznáme šampiona pro tento rok. Favorita má každý svého, tak se pojďme podívat, jaké jsou predikce našich komentátorů.

Já si dovolím o mistrovi pochybovat, myslím, že celou sezónu dávalo Sampi jasně najevo svou dominanci a právě proto by se mohla karta obrátit a eSuba by mohla svého největšího rivala konečně porazit přímo na MČR, času na přípravu měli víc než dost! V semifinále bych chtěla vidět BRUTE a ENTERPRISE, protože BRUTEvšichni dobře známe a jejich úspěchy včetně posledního Last Callu nejde zapomenout. Enterprise nejen pro jejich úspěchy, ale taky protože fandím Makabuovi, který s námi spolupracoval jako s komentátory, a vím, jak se v té hře snaží, proto by podle mě bylo hezké, aby ho zrovna MČR odměnilo takovým úspěchem.

Šampion: CZC.eSuba

 • 2. místo: Sampi.Tipsport
 • 3. - 4. místo: Sazka.BRUTE a ENTERPRISE esports
 • 5. - 6. místo: Inaequalis a GLORE
 • 7. - 8. místo: Inside Games a Online Vision Gaming

GLORE se pro mě dostává na vyšší pozice než Inside Games nebo OVG hlavně díky jejich výkonu na Last Callu kde jsem jim moc nevěřila a následně jsem toho litovala, protože kluci hráli fakt skvěle. OVG a IG jsou pro mne spíše outsideři, Inaequalis věřím více, ale u OVG ani IG zatím nemám pocit, že by nám ukázali takovou hru jako ostatní, nicméně pořád nás mohou překvapit a proto bych ani za tuto predikci nedala ruku do ohně a fandím všem, kteří se nám letos na MČR dostali.

O letošním mistrovi asi nepochybuje nikdo. Sampi si celý rok hráli svou vlastní ligu a budou v tom pokračovat i na Samsung MČR v mobilních hrách. Nechci dělat divoké predikce ve stylu, že neztratí jediný mód, ale dílčí prohry asi půjdou spočítat na prstech jedné ruky. Podobný, i když ne tak extrémní případ, je i eSuba, která krom jediné série podává velice stabilní výkony. V roli semifinalistů pak uvidíme BRUTE a ENTERPRISE, celky dostatečně silné na to, aby za nimi zůstal zbytek startovního pole, ale na TOP 2 prostě zatím nemají.

Šampion: Sampi.Tipsport

 • 2. místo: CZC.eSuba
 • 3. - 4. místo: Sazka.BRUTE a Enterprise esports
 • 5. - 6. místo: Inaequalis a GLORE
 • 7. - 8. místo: Inside Games a Online Vision Gaming

To samé v bleděmodrém se dá říci i o čtvrtfinalistech z této predikce, kvalitní celky, které ovšem zatím na vyšší příčky nedosáhnou. No a na závěr tu máme týmy, které vypadnou ve skupinách. Inside Games (dříve Velmi Epické Gaming) jsou možná černým koněm turnaje, ale to na úspěch stačit nebude. A Online Vision Gaming už na Last Callu ukázali, že velké turnaje ještě nejsou jejich silnou stránkou, i když jejich herní skill jim zajistil postup.

Šance týmů je férová a celkem vyrovnaná. Během posledních měsíců všichni určitě tvrdě trénovali, jelikož už se připravují na ten největší turnaj za celý rok a to je MČR! Bohužel, nevidím přípravu všech týmů, ale jako kapitán tymu eSuba musím říct, že kluci trénují každý den a jejich šance jsou vysoké. Podle dosavadních statistik všech turnajů, a jestli všichni trénovali tak, jak mají, tak bych si dokázal nastínit, že by se mohly týmy eSuba a Sampi utkat tradičně ve finále o 1. a 2. místo, o 3. a 4. místo by se mohly utkat BRUTE a Online Vision Gaming.

Šampion: CZC.eSuba

 • 2. místo: Sampi.Tipsport
 • 3. - 4. místo: Sazka.BRUTE a Online Vision Gaming
 • 5. - 6. místo: ENTERPRISE esports a GLORE
 • 7. - 8. místo: Inaequalis a Inside Games

Hodnocení dělám na základě již odehraných turnajů, kde týmy získaly zkušenosti a skill. Jejich trophy ve hře tomu také odpovídají, všichni hráči těchto týmu patří mezi top v žebříčku v CZ a SK. Samozřejmě, jak jsme mohli vidět v Last Callu, trophy nehrají roli v turnajích, jelikož všichni mají stejné podmínky a jedná se o fair play. Jediné, na čem pak vše závisí, jsou individuální skilly hráčů za dané brawlery a to nejdůležitější – team play. Stát se může všechno, například nás překvapí nějaký černý kůň a vyhraje celý turnaj, takže se určitě máme na co těšit.

TKdo z této trojice se v týmech vyznal nejlépe, se dozvíme už tento pátek 13. 11. kolem desáté hodiny večer. Finálové klání můžete sledovat na Twitch kanále PLAYzoneCZ nebo v naší HbbTV aplikaci.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný