19. října 2020 19:23
Michael Pšenák

CEE Champions: ECLOT vládnou statistikám, Sampi mají tahouny a eSuba se SINNERS jsou vyrovnaní

Mezinárodní klání s českou a slovenskou účastí, to je CEE Champions, které o víkendu uzavřelo skupinovou fázi. Všichni naši zástupci se dokázali probojovat do play-off, kdo však zářil nejvíce? Pojďme si jednotlivé skupiny různými cestami shrnout.

Skupina A patřila srbskému celku Level Up esports, který se potkal se dvěma týmy se skóre 2-1, ale s eSubou jedinou ne. Jedinou porážku stříbrný medailista obou splitů Tipsport COOL ligy obdržel od týmu LESGEDI, kterému podlehl 10:16 na mapě Mirage. Výhry naopak eSuba zaznamenala shodně na Infernu. Co se týče individuálních výkonů, tak čtveřice hráčů s modrou krví se ve statistikách seřadila hned za sebou. Jedinou výjimkou je luko, který s K/D 0,66 potvrdil nevábnou formu poslední doby. Levi se naopak může pyšnit největším procentem killů do hlavy, kde se nachází na 62,5 % a v tomhle měřítku je nejlepším CZ/SK hráčem v turnaji.

eSuba vs. Atomic Esports – 16:6 eSuba vs. LESGEDI – 10:16 eSuba vs. eSportsKosova – 16:13

Pojďme na skupinu B, kde se také bojovalo o postup až do posledních momentů. SINNERS totiž překvapivě na úvod skupinu podlehli lotyšskému týmu Wolsung, který posléze celou skupinu ovládl bez jediné prohry. Českou jedničku musí nejvíce těšit výhra nad rumunským celkem Nexus Gaming, který patřil k nejzvučnějším jménům celého turnaje. Od SINNERS nikdo neočekával nic než postup a klíčovým hráčem v úspěšně zdolaném boji byl CaNNiE, který v obou vítězných duelech zaznamenal nejvyšší K/D ratio – a to poté, co mu první zápas absolutně nevyšel. Ze SINNERS však nikdo celkově nepřekročil hranici K/D 1,10, což jen potvrzuje vyrovnanost sestavy.

SINNERS vs. Wolsung – 7:16 SINNERS vs. Nexus Gaming – 16:4 SINNERS vs. Domino Gaming – 16:11

Skupina C byla opravdovou zkouškou pro Sampi. Hned v úvodním zápase totiž museli předvést comeback a výhra 16:14 byla opravdu zasloužená. V nejlepším světle se zde ukázali kinzo a Pechyn, kteří byli za hvězdy i v zápase druhém. Oba se v součtu obou duelů dostali ke K/D 1,5, zatímco ani jeden jejich spoluhráč nemá zelená čísla. Často se hovoří o tom, jak Sampi nejsou týmově konzistentní a musejí se spolehnout na hvězdné výkony. Ty sice v tomhle případě přišly, ale těžko soudit, jak by minimálně první zápas dopadl bez dvou výše zmíněných hráčů. Ve druhé výhře, znamenající vítězství celé skupiny, se k nim ve velké míře přidal alespoň Fraged.

Sampi vs. Sparx Esports – 16:14 Sampi vs. GameAgents – 16:10 Sampi vs. GamerS1337 – 1:0K

Náš přehled uzavře skupina D, kde kralovali hráči Eclot Gaming. Jak sice v rozhovoru prohlásil ZEDc, že na první dva zápasy vychytali opravdu jednoduché soupeře, tak svou výtečnou formu následně potvrdili i nejznámějšímu jménu celé skupiny. Zatímco první dva duely byly demolicí a ECLOT zde dohromady ztratili jen šest bodů, tak proti Budapest Five to byl opravdový test kvality. A český zástupce zde prošel! Nejvíce to pálilo K1-FiDovi, nejen s AWP, ale v mezinárodní konkurenci se neztratily ani dvě mladé pušky, Fizarezi a MoriiSko. ECLOT se dlouhodobě daří v ESEA lize, takže opět ukázali, že zahraničí jim svědčí i ve chvíli, kdy nemají žádnou medaili z domácích lig.

Eclot Gaming vs. TheMentols – 16:2 Eclot Gaming vs. RAZEPEEK – 16:4 Eclot Gaming vs. Budapest Five – 16:11

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný