26. března 2015 09:00

Živí mrtví jdou do finále: Darylova romance, beznaděj a lidojedi!

Cesta k finále 4. sezony bude náležitě propečená. Nenechte si ujít ani díl a zjistěte, co vás čeká!

S tím, jak se po pádu věznice Živí mrtví vrátili zpátky k příhodám jednotlivých postav, by se mohlo zdát, že seriál ustrnul na mrtvém bodě. Opak je však pravdou. 4. řada, aktuální finišující na Prima COOL, naopak servíruje mnoho velmi kvalitních zápletek z drsného světa po konci světa. Poslední čtyři díly navíc vyčarují nejlepší zakončení řady, s jakým se kdy Živí mrtví vytasili.

Již tuto neděli nadejde čtvrtý díl od konce řady. Nese jméno Sami a začíná na Prima COOL ve 22.10. Jeho zápletka se zaměří především na pouť Daryla a Beth, kteří při své cestě krajinou naleznou útočiště... v domku uprostřed hřbitova. Vynikající nápad během zombie apokalypsy!

Díl navíc nabídne libovou akční scénu, v níž se Sasha, Maggie a Bob budou muset vypořádat s hordou nemrtváků. A to v dost nevýhodné situaci.

Neměli byste však minout ani další díly na cestě do finále sezóny. Na co se tedy dále můžete těšit?

Týden na to se další díl zaměří na příběh skupiny vedené Carol. Stejně jako ostatní, i její družina směřuje k tajemné oblasti Terminus, a než tam dorazí, projde si pořádným psychoterorem.

Lizzie, jedna z členek skupinky, se totiž vyznačuje chorobnou náklonností k nemrtvákům. Zpočátku to Carol a ostatním jenom komplikuje postup kupředu, pak však Lizzie spáchá něco, z čeho se zatají dech i protřelým divákům Živých mrtvých. A Carol zbude velmi málo možností, jak se s tím vypořádat nenásilnou cestou.

Dramaticky vypiplaný díl si vysloužil potlesk kritiků i pořádný nárůst sledovanosti. A rozhodně právem!

Následující epizoda týden na to (předposlední ve své řadě) na okamžik upustí páru pod hrncem deprese. Díl jménem My nabídne především znovushledání dvou oblíbených postav a ochutnávku vzácné naděje. Samozřejmě jen proto, aby ji o díl později rozcupoval na prvočástice.

Druhé housle si pak zahraje Daryl, který s partičkou drsňáků pátrá po své zmizelé krasotince Beth. Navíc by se mohl objevit celou druhou půlku řady nápadně naznačovaný Terminus, že...

Bude to drsné. Trumfové eso si však Živí mrtví ještě ponechali v rukávu.

Ten pravý kumšt života ve světě po konci světa totiž vyjeví až samotné finále 4. řady. Díl s prostým názvem "A" přitom naservíruje největší cliffhanger, jaký kdy Živí mrtví vyčarovali.

Zápletka vrátí na obrazovku dva dlouho neviděného hrdiny, spojí jejich putování s Darylem a jeho drsňáky a nakonec je zavede až na osudové místo, který se ukáže být něčím jiným, než se zprvu zdá...

Jestli předešlý díl nabídl chvilku oddechu, pak "A" vrací Živé mrtvé zpátky do sféry živočišné drsnosti. Poslední záběr řady však naznačí, že další story teprve začíná. A samozřejmě ovládne celou pátou sezonu!

Živí mrtví běží každou neděli ve 22.10 na Prima COOL!

(lol)

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný