15. června 2015 06:00

Tvůrci legendární série Fallout: Vyhlašujeme válku herním konzolím!

Vaše pécéčko rozhodně do starého železa nevyhazujte.

Nebojte se také přiznat, že dokonalou post-apokalyptickou sérii Fallout milujete po všech stránkách už od jejího prvního dílu z roku 1997. Ani nejstarší kousky tohohle RPG klenotu herní historie stále neztratily nic ze svého lesku a rozhodně se nejedná ani o žádné vykopávky pro pamětníky.

Série Fallout sice od té doby zažila své lepší i horší chvíle, její nové tituly jsou však i nadále dychtivě očekávány celou herní scénou. A v tomhle kontextu pak o to víc rezonovalo aktuální prohlášení Matta Grandstaffa, který se jménem tvůrce Falloutů – Bethesdu – stará o komunikaci mezi týmem vývojářů a fanoušky hry. V poslední době se totiž rozjela naplno vášnivá diskuse, zda si čtyřku Falloutu (přesné datum jejího vydání zatím není známo) zapaří i majitelé herních konzolí. Matt však tuhle diskusi utnul už v zárodku – Bethesda prý za žádných okolností Fallout nikdy herním konzolím přizpůsobovat nebude! V Sony i Microsoftu prý tahle zpráva vyvolala pochopitelné rozhořčení.

Bethesda se tak minimálně v tomhle případě jasně postavila na stranu PC hráčů a odmítla při honbě za ziskem slevit ze svých zásad. Fallout byl vždy milován kvůli komplexnosti herního prostředí a možností hráčské interakce s ním, takže jakékoliv zjednodušení celého jeho herního systému by bylo nutné považovat za vražení si kudly do vlastních zad.

Tvůrci Falloutu však dokázali říct své NE ve správný okamžik. Fanoušky PC her to může těšit dvojnásob. Za prvé se mohou těšit opět na starý a skvělý Fallout, za druhé se po čase opět dočkali vítězství počítače nad lží, nenávistí a playstationem!

Autor: Ondřej Najman

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný