17. srpna 2015 14:42

Tohle by nedal ani Channing: Znáte nejšílenější taneční film všech dob?

Ani taneční filmy to nemusejí mít v hlavě úplně srovnané.

Netradiční pojetí tanečního filmu vám ve středu večer předvede Prima COOL. Snímek Neústupný bojovník totiž vypráví o tanečníkovi brazilského národního tance capoeiry, který svým vrtěním ve stylu kung-fu a karate filmů bojuje s bezprávím. I prapodivnost Neústupného bojovníka ale bledne vedle jistého staršího tanečního snímku, jenž sám o sobě na maděru rozbil škálu filmového WTF. Pokud vám totiž náš Neústupný bojovník přijde netradiční, u Breakin' 2: Electric Boogaloo vám zřejmě exploduje mozek.

Psal se rok 1984, když ze samotného Satanova konečníku (předpokládáme) vyšel snímek Breakin' 2: Electric Boogaloo jakožto pokračování předešlého, ještě snesitelného tanečního filmu Breakin' (s nevyřčenou číslovkou "1"). Pro každého, kdo film od té doby uzřel, nebyla realita už nikdy stejná.

Zápletka Breakin' 2: Electric Boogaloo je věru tradiční – zlý developer chce zničit komunitní centrum skupinky tanečníků breakdance, aby na jeho místě postavil nákupní centrum. Hlavní hrdinové se mu však postaví na odpor a výsledkem je 94 minut tanečního muzikálu plného těch nejroztodivnějších čísel.

Během svých nejlepších momentek připomíná Breakin’ 2: Electric Boogaloo jakousi zrůdnou variaci na klasické muzikály. Stejně jako v nich propadadají zpěvu a tanci všichni lidé na place, i v Breakin' 2 se rozpohybovaly nejen ústřední postavy tanečníků, nýbrž hopsací virus infikuje i všechny kolemjdoucí postavy. Rozdíl je v tom, že co fungovalo v tradičních muzikálech, tady v modernějším kabátku působí náramně divně. A může za to choreografie i zvolené lokace.

Nejslavněji se obskurnost filmu projeví v kultovní nemocniční scéně, kde se do trsání postupně dávají všichni včetně zdravotních sestřiček, léčených seniorů nebo doktorů právě provádějících operaci! Scénu si v původním provedení můžete nakoukat tady. Dávejte si ale majzla, podle nás by jí mělo předcházet minimálně varování o škodlivosti od ministerstva zdravotnictví, ne-li rovnou obrany.

Připočtěte si k tomu všudypřítomnou naivní atmosféru 80. let a zápletku sestavenou z těch největších klišé a Breakin' 2 vám vyjde jako dokonalá, ač ne úplně zamýšlená komedie. Svým zvráceným způsobem tak snímek skutečně dosáhl svého – ale přesto mu za to nebudete zrovna vděční.

Zkrátka a dobře, každý film nemůže být jako náš středeční Neústupný bojovník. Zapněte si ho už ve 22.40!

(lol)

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný