28. července 2015 10:00

Tajné začátky Simpsonů: Jak vznikali Homer a Marge?

Začátky slavného kresleného páru byly divnější, než byste předpokládali.

Čím starší je seriál, tím vtipnější je si připomenout, jak celá ta krása původně začínala. Tvůrci totiž často měli s postavami a příběhy docela jiné záměry, než na jaké nakonec došlo. A protože jsou Simpsonovi starší víc než čtvrtstoletí, působí kořeny Homera a Marge ultrazvláštně. Konečně však odpovídají na dvě fundamentální otázky, které jste si jistě také kdysi kladli: Proč má Marge tak vysoký účes a jaktože mají Homer a Krusty stejný obličej?

Homer jako Krusty

Pokud jste pravidelnými diváky Simpsonů, zřejmě už roky jste se nepodivovali nad nápadnou podobností Šáši Krustyho s Homerem. Vzhled obou je zkrátka i přes nápadnou podobnost už čtvrtstoletí pevně zažitý, a snad jde o důsledek omezeného množství kreslířské fantazie.

Jenže když se nad tím zamyslíte, animátoři Simpsonů nikdy neměli problém přijít s unikátně vypadajícím ksichtem. K čertu, vždyť prakticky žádná jiná postava v Simpsonech nemá onu Homerovu "nahnědlou pusu", krom Krustyho! Důvod je prozaický – původně měl být totiž Krusty Homerovou tajnou identitou!

Celý nápad vycházel z jednoduché rovnice: Bart nesnáší svého líného otce tak moc, že mu říká křestním jménem. Homer, pravda, je poněkud umoulosaným rodičem. Ale Bart miluje Krustyho! Všechny děti ve městě milují Krustyho! Co tedy Homerovu postavu vykoupit tím, že se po nějaké době ukáže, že se bokem živí jako veleslavný klaun?

Idea na tohle odhalení byla nakonec zrušena s tím, jak rozkreslování obou postav a přibývající epizody postupně eliminovaly jakoukoliv pravděpodobnost, že by Homer mohl úspěšně vést dvojí život. Navíc tu byla celá řada epizod, v nichž žlutá rodina čelila finančním trablům – a po celou tu dobu by "Homer Krusty" vlastně tajil, že je zároveň milionář. To by ve finále jeho postavě spíše uškodilo, než morálně pomohlo.

Marge jako... králík

Jestli vám ale raný koncept Homerovy identity přijde jako solidní matroš, původní identita Marge vás zřejmě pošle do kolen! Nejde totiž o nic menšího než vysvětlení jejího netradičního, vysokého účesu.

Opět platí, že dnes se nad ním už nikdo ani nepozastaví. Je to snad nějaký výstřelek módy pozdních 80. let? Či snaha zapsat se v divákově paměti? Koneckonců, Marge měla v řadě epizod vlasy spuštěné, není se tedy čemu divit.

Matt Groening, tvůrce Simpsonů, však původně v posledním díle Simpsonů plánoval odhalit, že Marge byla celou dobu chodícím králíkem z jeho dřívějšího komiksového stripu Life in Hell!

Neprojevilo by se to na ničem krom odtajnění, že je vysoký účes vlastně parukou ukrývající králičí uši. Jak se Simpsonovi stali populárním zbožím, Groeninga přešla nostalgie a nakonec nápad hodil do koše. Navíc, jak určitě víte, stále ještě nedošlo na vysílání posledního dílu.

Přesto je možné Marge jako králici někde vidět – stará automatová hra The Simpsons Arcade Game totiž ideu nakonec plně využila a v hrstce scén ukázala, jak vysavač chytí paruku Marge a odhalí její ušiska. V momentech, kdy skrze Marge proletí elektrický proud, se pak ukáže její kostra i s ušima schovanýma pod kšticí. Holt herní humory pro zasvěcené!

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný