10. března 2015 01:00

Středeční Simpsonovi přinesou jeden z nejlepších dílů. I s Beatles!

Hadi, vězení a Homerova mládenecká kapela!

Středečnímu programu COOLu sice vévodí zelený pažit Ligy mistrů, fanoušci žánrové tvorby ale mohou zandat kapesníky – i dnes totiž dojde na pravidelnou dávku nonsenců skrze Simsonovy!

První dvojička pravidelných dílů dorazí ve 14.15, nejprve epizodou Hadobijecký den, poté dílem s všeříkajícím názvem Marge za mřížemi.

Ačkoliv se Hadobijecký den už z názvu pyšní obskurním svátkem spočívajícím v devastaci místní populace plazů, zdaleka nejdivnější element dílu je objev Bartovy záliby v literatuře.

Druhý jmenovaný díl pak odhalí tragický případ toho, jak Marge omylem odcizí lahvičku bourbonu a je proto na měsíc uvržena do žaláře. Jak si lze domyslet, Simpsonovic famílie je bez své (skutečné) hlavy odsouzena k záhubě...

Další duo epizod se ozve akorát na večeři v 18.30. Jako první zaklepe na dveře epizoda s dechberoucím názvem Šáša Krusty zrušen, Šáša Krusty má padáka.

Jak si pravděpodobně domyslíte, ústřední story prvního kusu se bude točit kolem – chvilka napětí – domnělého konce Krustyho kariéry. Epizodka je tak přímo narvaná celebritami a nostalgií, časopis Vanity Fair ostatně právě tuto epizodu zařadil mezi deset nejlepších dílů Simpsonových vůbec.

Hned na to pak Simpsonovic tažení středečním programem zakončíme dílem Homerovo pěvecké kvarteto, rovněž prvním dílem 5. řady seriálu. Tato epizoda pak odvypráví vzpomínkový příběh Homerovy mládenecké kapely Břitníci, jejíž story o vzestupu a pádu okatě vykrade příběh Beatles – snad tedy až na fatální zastřelení jednoho z členů, ale to už přesvědčte se sami...

Není mimochodem bez zajímavosti, že se v původním znění epizody rozezněl hlas beatlesáka George Harrisona!

(lol)

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný