19. srpna 2015 14:14

Sexy Američanka novou herní superstar! Remilia si jako vůbec první žena zahraje League of Legends Championship!

Remilia si připsala historický úspěch.

Není důvod, aby progaming byl jen mužskou doménou. Na rozdíl od fyzicky namáhavých sportovních disciplín totiž v e-sportu může uspět kdokoliv bystrý s dostatečně rychlými reflexy, schopností se rychle rozhodovat a odhodlaností obětovat tisíce hodin tréninku něčemu, co primárně bylo určeno k čiré zábavě. I proto máme progaming tak rádi.

Přesto je třeba říci, že drtivá většina členů těch nejlepších týmů se skládá z mužů. Je to samozřejmě dáno již tím, že počítačové hry byly a jsou – nám z naprosto neznámého důvodu – přeci jen v první řadě mužskou zábavou. O to více pak potěší, když se čas od čase nalezne dostatečně nadšená žena, která se dokáže vyrovnat i těm největším herním fanatikům. Pokud jím tedy sama rovněž není...

Do jaké kategorie se řadí vycházející americká progamingová hvězda Maria “Remilia” Creveling nevíme, zřejmě však budeme mít v následujících měsících a letech řadu příležitostí to zjistit. Spolu se svým týmem Renegades si totiž vybojovala právo účasti v příští sezóně League of Legends Championship Series, známé především pod zkratkou „LCS“ – a to jako první žena v historii!

Jsme si jisti, že jste již o LCS slyšeli nebo četli, ale pokud ne, pak vězte, že vůbec nepřeháníme, když ji nazveme současnou progamingovou ligou mistrů. Bojovat v LCS je totiž dozajista snem každého hráče hyperpopulární League of Legends, a to i pro Remilii. A to přesto, že ona sama svůj životní úspěch okomentovala s nebývalou skromností: „Soutěžení pro mě zas tak moc neznamená, nesnažím se být nejlepší na světě. Jsem hlavně týmový hráč a i tak bych chtěla být viděna,“ uvedla sama mladá naděje světového progamingu.

A jak jsou na tom holky a ženy z vašeho okolí? Budou progamingu vládnout muži navždy, nebo se to má již brzy změnit?

Ondřej NajmaneSuba.eu

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný