16. listopadu 2015 09:00

Proč ztroskotaly hned 2 nové seriály ze světa Simpsonových?

Nejen žlutou rodinkou žije Springfield.

Zlaté pravidlo filmové i televizní tvorby velí, že vydělává-li nějaké jméno, měli by tvůrci značku dojit, co se jen dá. Je proto překvapivé, že po dekády existence Simpsonových jejich autoři nikdy nepřišli s žádným dalším seriálem. Vznikla sice Futurama, ta se však odehrává daleko v budoucnosti a se Simpsonovými sdílí jenom vizuální styl. Ve skutečnosti však skoro došlo na tvorbu dalších dvou seriálů z prostředí Springfieldu. O co v nich mělo jít? Dokážeme vám, že i po čtvrt století umějí archivy Simpsonových překvapit něčím zcela novým.

A Krusty the Clown Series (1994)

Každý úspěšný komediální seriál po čase zcela přirozeně vytvoří postavu, jejíž obrovský potenciál nebyl dopředu odhadnutelný. Diváci si jistě vzpomenou na Joyeyho z Přátel nebo Barneyho z HIMYM. U Simpsonů byl tímto černým koněm, zvláště v prvních řadách, klaun Krusty. Je proto logické, že se jednu dobu seriózně rozběhla snaha dát Krustymu jeho vlastní seroš!

Nad konceptem uvažoval sám otec zakladatel Matt Groening. Logika byla jasná – na konci 90. let byla ideální doba ke vzniku podobného pořadu. Simpsonovi byli už za vrcholem své globální slávy, stále však populární. Krustyho pořad ale neměl připomínat Simpsonovy – mělo totiž jít o sérii hranou naživo.

Premisou bylo Krustyho přestěhování do Los Angeles, přičemž ztvárnit jej měl Dan Castellaneta, který mluví Homera i Krustyho v původním znění. Problém byl, že Groening měl jako scenárista animáků řadu nápadů, jejichž natočení v reálu by stálo doslova majlant. Jedním z nich třeba bylo, že by pod Krustyho domem na losangeleském molu žili bobři. Jejich trénování nebo animatronické postavení by ale bylo příliš drahé...

Nakonec tak Groening změnil koncept do tradiční animované podoby, Fox však spolu s tím ztratil zájem. Snad by šlo celou ideu ještě protlačit, Groening se ovšem namísto bojování s producenty rozhodl naplno věnovat se jinému svému tehdejšímu nápadu – jakémusi animáku jménem Futurama.

Tales from Springfield (1996)

Naopak velmi příjemná byla idea vytvořit spin-off zabývající se životem vedlejších postav Springfieldu. Celý nápad pramenil z úspěchu dílu 22 krátkých filmů o Springfieldu ze 7. řady, který v rychlosti sesumíroval to nejkrásnější a nejzajímavější z množiny jiných Springfielďanů, než jsou sami Simpsonovi.

Pořad se měl jmenovat Tales from Springfield a každý týden by ukázal tři krátké epizodky na jeden díl. Krom vyprávění příběhů nejrůznějších postaviček by skrze ně mohl odhalovat i minulost nebo budoucnost samotných Simpsonových.

Problém byl, že produkční štáb neměl v době této ideje zrovna dost autorů, aby zvládal simultálně vymýšlet zápletky pro dva souběžné seriály. Nakonec tak i tento nápad putoval do koše.

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný