9. října 2015 08:00

Od Spider-Mana k X-Menům: 4 nejlepší pokračování komiksových filmů

Protože napodruhé je to vždy lepší!

Leckomu se podaří jednou střelit do černého - ale teprve mistr to dokáže podruhé ještě lépe! Právě to je případ našeho sobotního superhrdinského opusu X-Men 2, startujícího na COOLu v sobotu ve 20.00. Tentokrát se Wolverine, Profesor X, Magneto i další mutanti musejí spojit tváří v tvář nové nečekané hrozbě: americké armádě, která se je rozhodla pochytat a zavřít do lágrů!

X-Men 2 má všechny kvality, kterými disponoval díl první, ale navíc servíruje pořádný nášup novinek! U hollywoodských filmových pokračování, která příliš často ždímají dobré jméno značky, to nutně nebývá pravidlem. Existuje však i několik dalších komiksových sérií, kterým se podruhé poštěstilo naservírovat ještě lepší zážitek než napoprvé! O kterých bijácích je řeč?

X-Men 2

Předešlý díl: X-Men

V čem je sequel lepší: První díl X-Menů byl jako zásah z čistého nebe. Slavný a úspěšný filmař Bryan Singer v něm přinesl seriózně podanou týmovku, na kterou se nikdo dřív nezmohl. Ale až druhý díl udělal ze série hit, na který se nezapomíná!

Od prvních minut z útoku v Bílém domě, přes atak armády na sídlo profesora Xavera, až po smrtící finále, které znamenalo smrt jedné z hlavní postav, se Singerovi konečně podařilo vcítit diváka do kůže sice supernadaných, ale rovněž i superpronásledovaných mutantů. Škoda, že sérii záhy opustil a naplno se k ní vrátil až loni.

Spider-Man 2

Předešlý díl: Spider-Man

V čem je sequel lepší: Druhý Spidey následoval klasický mustr pokračování: všeho víc! Přibylo více stopáže, romantiky i efektů. Především ale druhý Spider-Man přitopil pod kotlem zajímavým záporákem. Dr. Octopus sice přímo čpí béčkovými tóny, ani za mák mu to ale neubírá na působivosti.

Navíc zvládl režisér Sam Raimi v závěru filmu solidně vyřešit vztah s Mary Jane. Výsledkem byl snímek, který je zřejmě poslední kvalitním komiksovým trhákem postaveným na jediném hrdinovy, který si nehraje na umění.

Captain America: Návrat prvního Avengera

Předešlý díl: Captain America: První Avenger

V čem je sequel lepší: Zatímco první Kapitán byl žertovným kusem retrosci-fi, dvojka je dost možná nejlepším marveláckým filmem vůbec. Namísto padoucha jako ze špatného románu servíruje “Winter Soldier” poctivý politický thriller, v němž skoro není kladných hrdinů.

I když film (v rámci marvelovek už klasicky) nakonec trochu zvolní temné kontury, zůstává mu postupné gradování příběhu a poctivá špionážní paranoia vlastní až do trpného konce. Ne nadarmo kvůli tomuhle filmu překonal Kapitán v oblibě i samotného Iron Mana.

Temný rytíř

Předešlý díl: Batman začíná

V čem je sequel lepší: Nu, prakticky ve všem. Duh! Batman začíná byl vynikajícím, skoro až goticky potemnělým příběhem o vzniku ikony. Ale až Temný rytíř představil ďábelského záporáka s tváří Heatha Ledgera. Ocenění filmu navíc, ruku na srdce, pomohla i tryzna za tragicky zesnulého Jokerova představitele.

Jenom málokterý snímek dovedl šponovat napětí tak maniakálně jako Temný rytíř. I tady navíc snímek nabídl sladkobolné finále, v němž nebyla nouze o emoce a pocítění skutečné oběti, kterou Batman musel složit. Temný rytíř je dodnes právem považován za nejlepší komiksový film vůbec.

Sledujte X-Men 2 už v sobotu od 20.00 na Prima COOL.

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný