11. listopadu 2015 08:00

Od Futuramy k South Parku: 7 nejlepších odkazů na Simpsonovi

Kdo žluté rodince složil nejlepší poctu?

Již od první řady Simpsonových si diváci příhod žluté rodinky náramně užívali všemožné popkulturní narážky, které seriál převáděl do animovaného světa – od návštěvy nejrůznějších celebrit po parodie slavných filmů a scének. Brzy se tak dokonce stalo tezí, že kdo něco v Hollywoodu znamená, objevil se alespoň jednou v Simpsonových. Ale jak jsou na tom narážky opačného charakteru? Zjistěte s námi, kdo všechno si naopak pozval Simpsonovy či jejich hlášky do svých vlastních seriálů nebo videoher!

7) Futurama

Pamětníci si jistě vzpomenou na referenci učiněnou v jednom z raných dílů Futuramy jménem Drtivý odpad. Když se zdejší posádka Planet Express snaží zničit asteroid, jenž je složený z odpadků zhůvěřilého 20. století, mimoděk naleznou i množinu panenek Barta Simpsona. A Bender bleskově uposlechne rozkazu, aby mu snědl jeho kraťasy.

6) Kritik

Zřejmě nepřekvapí, že většina poct pochází z jiných animáků. Například v animovaném seriálu Kritik z roku 1994, který trval pouhou jednu řadu a byl svým stylem jakýmsi předchůdcem Griffinových, se tak dvojice postav na maškarním mihne v kostýmech Homera a Marge.

5) Team Fortress 2

Výjimkou z pravidla animákovských poct je videohra Team Fotress 2. Zdejší postava medika má totiž dokoupitelné brýle (ve skutečnosti doplněk hlavy, ale to pochopí jen zdejší hráči) pojmenované "Ze Goggles". Jejich popisek hlásá, že brýle vlastně neumějí absolutně nic – tato subtilní narážka cituje hlášku Rainiera Wolfcastla z epizody Radioaktivní muž.

4) Uncle Grandpa

A máme tu další méně známý animák, tentokrát však pouze dva roky starý. Ani jeho tvůrci si však neodpustili zmínit zakladatele všech kvalitních rodinných cartoonů, tentokrát skrze “gaučový gag” upomínající Simpsonovy a titulní postavu “převlečenou” za Barta...

3) Griffinovi

Griffinovi samozřejmě během mnoha, mnoha let své kariéry přišli s celou baterií poct Simsonovým. Jejich tvůrce Seth MacFarlane se dokonce nechal slyšet, že považuje soupeření se Simpsonovými za součást kouzla své značky. Jednou z prvních referencí je například přejetí Homera Stewiem, na které dojde ve znělce epizody Peterova televize. Tenhle nenápadný gag nám k srdci přirostl popravdě víc než pozdější pocty.

2) Duckman

Podobně jako Kritik už dnes patří i Duckman, o něco úspěšnější (a lepší) animák z poloviny 90. let, mezi pozapomenutá dílka. A je to škoda, protože tahle kreslená detektivka obsahuje celou řadu odkazů na žlutou rodinku. V jednom díle uvidíme obývák jako ze Simpsonů, Duckman sám občas vypustí jedno z Homerových citoslovců a postavy si rovněž užívají “cosplay” Simpsonových...

1) South Park

Snad největším obdivovatelem je ale z hlediska citování Simpsonů staré dobré Městečko South Park. Vzpomenout lze třeba na díl zabývající se válkami animáků, spíše bychom ale vypíchli přímo springfieldocentrickou epizodu To už bylo v Simpsonech z roku 2002. Butters v něm vymyslí plán na dobytí světa, jenom aby si nakonec uvědomil, že – stejně jako všechno ostatní – už něco podobného vymysleli Simpsonovi...

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný