25. září 2015 10:00

Kdo vytrhnul Bartovi srdce z těla? Představujeme 6 nejděsivějších scén ze Simpsonových!

Obří zuby nebo rozpadající se kocour aneb horor mimo čarodějnictví!

Stejně jako dobro nemůže být bez zla, jak nás naučily Hvězdné války, ani komedie se občas neobejde bez hrůz a teroru. Naše žlutá parta ze Springfieldu má dokonce na hororové momentky každou řadu vyhrazený jeden speciální, čarodějnický díl! Jenže občas zrůdným autorům kolem Matta Groeninga nestačí ani to, a snaží se vpašovat odpudivě děsivé scény i do běžných dílů! Nejméně u šestí příkladů se jim to náramně podařilo a vpálili nám hluboko do paměti záběry, kterých se děsíme i s odstupem řady let. Jste na tom stejně, nebo preferujete jiné strašidelné momentky?

Líziny křivé zuby

Začneme zvolna, ale vlastně ani ne moc. Momentka dentálního plánu Lízy, v níž nám dlouhodobá projekce vyjeví hrůzné vize jako od H. R. Gigera, se každému trvalému divákovi Simpsonů připomene ve všech večerech, kdy si zapomene vyčistit zuby...

Bártova dětská postýlka

Epizoda Lízino první slovo vsadila na o něco tradičnější strašení šíleným klaunem. Právě takovou formu totiž měla Bartova dětská postel - holt produkt Homerova domácího kutilství ve své nejstrašnější podobě!

Cesta do slunce

Byť tentokrát malilinko porušíme pravidla a sáhneme do čarodějnického dílu, závěr segmentu o konci světa a cestě raketoplánu do slunce v jeho podbízivé jednoduchosti považujeme za věru geniální. Nejde totiž ani tak o to, že tu Homer s Bartem právě umírají ve vesmírném vakuu (to celé navíc cynicky činí jen proto, aby neumřeli ve sluneční atmosféře…), za hororový kumšt považujeme spíše ty blaženě epické úsměvy. Materiál pro psychoterapeuta, není-liž pravda.

Bartovo vyrvané srdce

Jeden z raných dílů Simpsonů, Nová holka v ulici, nám připravil i šokantní okamžik, kdy titulní bestie v halucinované scéně sáhne Bartovi do hrudi s razancí, za níž by se nestyděl ani záporák Mola Ram z druhého Indyho. Bartova jednoepizodní láska mu totiž doslova vyrve srdce z hrudi!

Rozpuštěná tvář? Proč ne!

Geniálním kouskem dramatu byla i epizoda Velký bratr. Homer v ní zapomene vyzvednout Barta z kroužku, a když mu to konečně dojde, výsledkem je série představ toho, co se mu mezitím mohlo stát. Jenže ani Bart není zrovna nadšený, a poté, co ho Homer konečně dorazí vyzvednout, si nepředstavuje nic menšího, než Homerovu tvář rozpouštěnou v intenzivním žáru. Lahůdka!

Mimochodem, je to námi, nostalgií nebo náhodou, že jde už o třetí jmenovaný děs, který se objevil v jediné řadě?

Scratchy rozpuštěný zevnitř

Nejvíce nás ale dodnes v nočních můrách děsí krátká momentka z dílu 6. řady Návštěva Drsnolandu. Díly Itchyho a Scratchyho byly samozřejmě vždy plné brutalitek, Návštěva Drsnolandu navíc měla poměrně hororový ráz. Všechno ovšem trumfla ukázka z muzikálu Itchyho a Scratchyho, protože aby totiž kocoura zevnitř rozsekaly miliony cynických myší, to je snad nejbestiálnější příklad hororu v Simpsonových!

Míchají Simpsonovi horor s komedií i nadále? To se dozvíte v pěti nových dílech z 26. řady (18. - 22.), které uvedeme v pondělí ve 20.15 na Prima COOL. Maratóóóóón!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný