5. března 2015 11:30

Kdo byl na konci traileru Avengers?

Jste ještě trochu zmatení z finálního trailerového odhalení? Teď už nebudete!

Včera večer dorazili na internet Avengers. Nejmocnější superhrdinové světa se mlátili v nové upoutávce, která lákala na jejich dubnový film a potvrdila nejednu dlouhodobou spekulaci. Stěhování Avengers do Iron Manovy newyorské věže, romance mezi monstrózním Hulkem a nebojácnou Black Widow, nebezpečné hrátky s myslí jednotlivých hrdinů… malých i velkých odhalení zkrátka nebylo málo. Zdaleka nejvíc pozornosti ale přitáhly poslední vteřiny traileru, které patřily zbrusu novému superhrdinovi.

Tedy, zbrusu novému pro filmový svět. Ten purpurový pán s divnýma očima se jmenuje Vision a v komiksech se objevuje od roku 1968. Ve filmu si ho zahraje Paul Bettany, který doteď namlouval Iron Manova počítačového sluhu Jarvise, a samozřejmě ne bezdůvodně. Vision je totiž výtvorem robota Ultrona, hlavního záporáka nadcházejícího filmu, která měl na Iron Manův rozkaz ochraňovat planetu. Bohužel si to ale vyložil tak, že by ji měl zbavit zhýralé lidské populace, a Avengers musí znovu spojit síly, aby ho zastavili.

Jak s tím souvisí purpurový android Vision? Jednoduše. Ultron nechce být jen Iron Manovým výtvorem, ale sám touží po statusu stvořitele. Vezme tedy základy Jarvise a vyrobí z něj Visiona, a aby Iron Manovi dokázal, že je každý jeho záměr bezchybný, přikáže mu zlikvidovat Avengers. Tak nějak je to alespoň v komiksech (Ultron tam akorát má jiného stvořitele, ale to už bychom to příliš komplikovali). V každém případě se tak připravte na napínavé, téměř rodinné střety, které řádně otestují odhodlání a schopnosti všech Avengerů.

Komiksovka Avengers: Age of Ultron dorazí do českých kin 30. dubna. Pokud o ní chcete vědět úplně všechno, pozorně sledujte web Primy COOL!

Karel Ryška, Prima Cool

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný