20. října 2015 11:00

Idiocie vrací úder: Fanoušci bojkotují Star Wars z dost absurdního důvodu

Někdo se nám ještě neprobudil do 21. století…

Asi se shodneme na tom, že se většina fanoušků Star Wars na Epizodu VII těší. J. J. Abrams zatím odvedl parádní práci a nejnovější trailer nemá chybu, zároveň ale probudil i vlnu nevole. Z hlubin internetu se totiž vynořilo jakési „hnutí“, které všechny nabádá k tomu, aby nové Star Wars bojkotovali.

O co přesně autorům hashtagu #BoycottStarWarsVII jde? Epizoda VII podle nich propaguje „bílou genocidu“ a tlačí nám „nebezpečnou multikulturní agendu“. V překladu to znamená, že je zločinem výběr hlavních hrdinů filmu, jelikož se nejedná o dva bílé mladíky, nýbrž o ženu a černocha. A něco takového přece není možné!

Že byla v původních Star Wars princezna Leia a George Lucas nám představil také Landa Calrissiana nebo Mace Windu? To autoři hashtagu asi ještě překousli, Rey a Finn v podání Daisy Ridley a Johna Boyegy už jsou na ně ale moc. A tak se nekompromisně vyrazilo do boje.

#BoycottStarWarsVII už pomalu nabírá příznivce, asi vás ale nepřekvapí, že se lidé stavějí spíš na stranu filmu. Zřejmě z toho důvodu, že na rozdíl od bojkotérů použili mozek. Neutíkejme ale k předčasným závěrům. Třeba někdo z nenávistného tábora ještě nedospěl k úplnému konci problému – tzn. nedošlo mu, že na barvě pleti a pohlaví vážně nezáleží a měl by řešit spíš to, jestli budou nové Star Wars super, nebo ne.

Fanouškům, kteří film budou z tohoto důvodu bojkotovat, každopádně přejeme šťastný, předsudky lemovaný život. Vlastně dělají dobře, že do kina nedorazí. Takhle totiž nikdy nezjistí, že ve filmu hraje i čerstvá držitelka Oscara Lupita Nyong'o. Ta v Epizodě VII ztvárnila mimozemskou pirátku Maz Kanatu. A jelikož je Lupita žena tmavé pleti, která navíc pochází z Mexika, mohla by pár starwarsáckým rasistům v kině rupnout cévka.

Čímž by samozřejmě narušili představení… a ještě by je nějaký chudák musel uklízet!

Zbrusu nový trailer Star Wars: Síla se probouzí. Premiéra proběhne 17. prosince 2015.

Karel Ryška

---

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný