25. září 2015 11:00

Homer na tripu: 5 nejlepších drogových eskapád ze Simpsonových

I ve Springfieldu umějí upustit páru.

Po svém počátku možná Simpsonovi měli pověst navýsost drsné látky, dnes jsme však už mnohem moudřejší. Simpsonovi jsou ideální zábavou pro celou rodinu, jejíž kontroverze bledne vedle South Parku nebo i Griffinových. I žlutá rodinka ale čas od času zavítá do návykových nebo halucinogenních vod. Někdy dokonce doslova. Jenže i když Simpsonovi řeší drogy, je radost na to pohledět!

Je to pech, když se stěny rozpouštějí

Droga: LSD

Věčná soutěživost mezi Springfieldem a Shelbyvillem vyústila v další žertovný kousek, když nezmaři z druhého města otráví springfieldskou vodu. Marge si díky tomu může užít kouzelné rozpravy s pečeným krocanem a postesknout si, že se stěny zase rozpouštějí. Moment, co tím myslí, zase?

Líza si šla zaplavat

Droga: Zase LSD

I druhý příklad přichází se situací, kdy se omamné látky Simpsonovým dostaly do krve zcela omylem. Nebo tvůrci alespoň chtějí, abychom si to mysleli. Poté, co se totiž Líza napije vody v zábavním parku pivovaru Duff, začne zběsile halucinovat. V tetě Selmě spatří ještě větší obludu než obvykle a neodpustí si ani tradiční hlášku o tom, že “vidí hudbu”...

Homerův mystický trip

Droga: Chilli? LSD? Duchovno?

Kdo by to byl od festivalu pojídání chilli řekl, že může skončit svéráznou epizodou halucinace svého duševního poradce s hlasem Johnnyho Cashe? Právě na to ale dojde poté, co Homer s nenasytností sobě vlastní pozře papričku od šerifa Wigguma a pozoruje sérii metaforických obrázků souvisejících s jeho osudem.

Lízin smajlíkový svět

Droga: Antidepresiva

Ach, konečně příklad, kdy se pochybné látky nedostaly do oběhového systému žluté rodinky “omylem”! V šest let starém díle Líza dostane proti své chorobné posmutnělosti antidepresiva a začne všude kolem sebe pozorovat smajlíky. Netřeba dodávat, že to v okamžicích, kdy někdo zvrací nebo střílí do člověka, celkový vzhled Springfieldu úplně nezlepšuje...

Veselý Homer

Droga: Tráva

Nelze ale skončit ničím jiným než kultovní huličskou epizodou 13. řady Homerova zelená medicínka. Homer dostane marihuanu sice zcela legitimně na předpis, užívá si ji však plnými doušky. Od ranního duhového holení přes relax v atomové elektrárně je notně s podivem, že si své zelené radosti nedopřává pravidelně i v jiných dílech!

Simpsonovi běží na COOLu každý všední den v 18.50 a o víkendech v 18.30. A to rovnou tři díly za sebou!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný