1. července 2015 16:00

Den nezávislosti 2: Co víme o pokračování sci-fi hitu s Willem Smithem?

Mimozemšťani konečně zjistili, že od nás dostali sodu. A hodlají se pomstít!

Když dnes natočíte filmový hit, dostanete pochvalu a peníze na pokračování. V devadesátých letech se ale úspěšný tým přesouval k novému originálnímu projektu, takže když se ze Dne nezávislosti stal hit, neznamenalo to okamžitou dvojku. Jak jste si ale možná všimli, studia se teď s oblibou vrací k úspěšným klasikám. A když může Jurský svět trhat kasovní rekordy, co asi dokáže sequel Dne nezávislosti?

Přípravy další mimozemské invaze, tentokrát samozřejmě větší a ničivější, jste už možná zaznamenali. V tuhle chvíli totiž probíhá natáčení, kterého se účastní velká část původních tvůrců i herců. Především se vrátil režisér Roland Emmerich, jehož dva poslední filmy (Anynym a Útok na Bílý dům) finančně zrovna neoslnily. A tak povolal starou gardu, která bude znovu zachraňovat svět.

V čem je háček? V tom, že se vedle Jeffa Goldbluma a Billa Pullmana nepostaví Will Smith. Den nezávislosti 2 se musí obejít bez kapitána Stevea Hillera, protože byl Smith jednoduše moc drahý. Mezi hlavní hrdiny se ale vtěsnal jeho syn, jehož ztvární Jessie Usher (seriál Survivor's Remorse), a nikde není psáno, že se v případě úspěchu neuspořádá velký smithovský comeback. Jak jste totiž určitě uhodli, už dávno se špitá o dalších dvou pokračováních.

To ale trochu předbíháme. Teď je důležité, aby se kina naplnila 24. června 2016 a aby si diváci oblíbili nové herecké posily, mezi kterými najdete třeba Maiku Monroe (The Guest) jako dceru Pullmanova bývalého prezidenta, Selu Ward (Zmizelá) jako novou prezidentku USA nebo Liama Hemswortha (Hunger Games) jako problémového pilota, která tvrdne na měsíční základně. Jo a mimochodem... fanoušky sci-fi určitě potěší návrat Brenta Spinera (Data ze Star Treku), který bude opět krást scény jako šílený doktor Brackish Okun!

O čem ale druhý Den nezávislosti (anglicky Independence Day: Resurgence) vlastně bude? Hlavní zápletka se točí kolem návratu naštvaných emzáků, jimž se opět postaví celý svět. Ten bude od začátku semknutý díky Earth Space Defense, obrannému vesmírnému programu, který vznikl po událostech prvního dílu a řídí ho vědátor Jeffa Goldbluma. K Zemi ale nejspíš dorazí solidní mimozemská přesila. Tak doufejme, že ji staří i mladí hrdinové opět nakopou pozadí. Minimálně akční velkolepost by měla být zaručena!

Karel Ryška

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný