17. srpna 2015 11:00

Chystá se další Predátor. A stojí za ním nefalšovaná legenda!

Jak to vypadá s návratem Arnolda?

Predátoří série je na tom o něco hůř než ta vetřelčí. Zatímco xenomorf brzy dostane pátou sólovou šanci a před pár let se mihl i v prequelu Prometheus, vesmírný lovec lidí se přesunul ke crossoverům už po dvou dílech. V roce 2010 se ho Robert Rodriguez pokusil vzkřísit v Predátorech, diváky to ale moc nezajímalo. A tak se značka musela vrátit ke kořenům.

O nový film s Predátorem měl zájem nejeden hollywoodský tvůrce, studio 20th Century Fox si ale docela rychle vybralo Shanea Blacka. Legendární scenárista, který napsal řadu akčních milníků (třeba Smrtonosnou zbraň nebo Posledního skauta), se v roce 1987 motal na place původního Predátora. Jednak si v něm zahrál a jednak piloval Arnoldovy hlášky, takže není divu, že ho teď studio povolalo zpět.

Black režíroval miliardového Iron Mana 3, jímž potvrdil, že sám zvládne ukočírovat velký film. Posléze se vrhnul na kriminálku The Good Guys, v níž se objeví Russell Crowe a Ryan Gosling, no a zároveň sepisoval nového Predátora. Věnuje se mu už rok a konečně má hotový scénář, který nedávno odevzdal producentům? Líbí se jim? To si pište. Takže je jen otázkou času, než se s ním půjde před kamery.

Dorazí na plac i sám Arnold Schwarzenegger? Tady vás bohužel moc nepotěšíme. Arnie se sice vrátil jako Terminátor a spřádá také dalšího Conana, s novým Predátorem ale zatím nemá nic společného. Snad to Shane Black nějak napraví a dostaneme alespoň cameo. Jo a kdyby vážně netušil, koho obsadit do hlavní role, samozřejmě bychom brali Rocka!

Koho byste do nového Predátora obsadili vy? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný