18. září 2015 08:00

7x Rychle a zběsile: Který díl je nejlepší a který nejhorší?

Do cílové rovinky může dojet jenom jediný. Anebo ne?

Letošní sedmý díl Rychle a zběsile možná máte ještě v čerstvé paměti. Jasně, že hollywoodští účetní na něj nezapomněli - vydělal totiž rekordní sumy. Zatímco jiné filmové seriály s pokračováními klesají na kvalitě, značka Rychle a zběsile zraje jako kvalitní víno! V sobotu večer se o tom ostatně můžete přesvědčit v jejím druhém díle z prehistorického roku 2003. Právě pohled na celou filmovou heptalogii pak ukáže, že první ani druhý díl není fanoušky považován za to nejlepší. Naproti tomu vedou díly z poslední let. Mrkli jsme na sérii tak, jak ji ohodnotily masy z Internetové filmové databáze.

7. místo: Rychle a zběsile 2 (2003)

Hodnocení: 58%

Není překvapivé, že zrovna první pokračování zaskórovalo nejméně - dílu chybí hned několik hlavních tváří z jedničky i kulervoucí zápletka. Na druhou stranu, vzhledem k absenci Vina Diesela není 58% zase tak špatná cifra!

6. místo: Rychle a zběsile: Tokijská jízda (trojka) (2006)

Hodnocení: 59%

Bývaly doby, kdy to se sérií Rychle a zběsile vypadalo bledě a nemile. Tokijská jízda, jež působila jako typický videofilm navazující na kdysi-slavnou-značku, je právě tímto depresivním okamžikem. Rozhodně nejde o špatný žánrový film. Jenom postrádá kterékoliv předešlé postavy. Poslední pětiminutovka i série pokračování z Tokijské jízdy přesto zpětně činí lepší film, než jakým původně byl.

5. místo: Rychlí a zběsilí (čtyřka) (2009)

Hodnocení: 66%

U čtvrtého dílu hodnocení už notně poskočilo výše a nelze se divit - Justin Lin totiž do filmu sehnal množinu starých tváří od Paula Walkera po Vina Diesela. Vzniklo tak něco, co svého času působilo jako závěrečná třešnička celé série. Snímek však vyšlehal hory peněz, mělo se tedy naštěstí pokračovat dále.

4. místo: Rychle a zběsile (2001)

Hodnocení: 67%

Konečně jsme se dostali k prvnímu dílu, který si vysloužil bramborovou medaili. Ve srovnání s tím, co se děje dále v sérii, působí jednička, pravda, vcelku přízemně. Stále jde však o solidní kriminální drama, kterým to všechno začalo.

3. místo: Rychle a zběsile 6 (2013)

Hodnocení: 72%

Série totiž začala v očích diváků stoupat teprve poté, co se z Rychle a zběsile stala nekompromisně ujetá akční jízda. Není divu, že první tři příčky okupují poslední tři díly - hned bronzová šestka rozhodně stojí za to!

2. místo: Rychle a zběsile 7 (2015)

Hodnocení: 74%

Stříbro patří aktuálnímu sedmému dílu. Burácivý snímek s již zcela šílenými honičkami a loupežemi se přesto v rámci série vyjímá odchodem Paula Walkera. Ať už tak budou pokračování jakákoliv, jisté je, že Rychle a zběsile 7 bude koncem jedné éry.

1. místo: Rychle a zběsile 5 (2011)

Hodnocení: 74%

Pátý díl, který byl doslova přelomem, má sice stejné hodnocení jako sedmička - právě pro jeho význam jsme ho však o nárazník nechali zvítězit! Najdeme tu totiž všechny původní herce (a nad Michelle Rodriguez se alespoň chvíli truchlí), k tomu mají konečně i solidního záporáka v hromotlučím těle The Rocka, a navíc je celá story lemována loupežením ve stylu Dannyho parťáků. Pátý díl restartoval formulku celé značky a za to si zaslouží sundat klobouk z hlavy dolů!

Rychle a zběsile 2 začíná v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

(lol)

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný