5. dubna 2015 15:00

7 věcí, kvůli kterým musíte vidět Rychle a zběsile 7

Asi byste do toho kina měli jít, no...

Kinoútok Vina Diesela je v plném proudu! Rychle a zběsile 7 vtrhlo ve čtvrtek do českých kin, takže je velká šance, že už jste za Dieselem a jeho partou zavítali. Moc školy? Moc práce? Že teprve zvažujete, jestli radši neinvestujete do velikonočního večírku? Pokud jste stále na vážkách, zda si máte dvě hodiny automobilových radovánek vůbec dopřát, třeba se vaše dilema vyřeší právě teď. Tady máte 7 důvodů, proč byste měli vytáhnout paty z baráku a zajít na pár explozí...

1) Úvod se Stathamem

Parta z Rychle a zběsile se tentokrát srazí s Jasonem "Kurýrem" Stathamem, který se bude mstít za "křivdu" z šestého dílu. V tom dostal od Diesela po tlamě jeho mladší brácha, takže se Stathamův Deckard Shaw, toho času nejdrsnější zabiják na planetě, rozhodne pomstít. Že by mohl všechny zúčastněné sfouknout jednou ranou pěstí? To si pište. A dokáže vám to už v úplně první scéně, která z něj dělá akčního poloboha a bude se o ní mluvit ještě hodně dlouho.

2) Akce v horách

Jak nejlépe napadnout ozbrojený konvoj v horách? Přece vyskákat v autech z letadla, doplachtit k silnici a dát se do práce! Výlet na Kavkaz je první velkou akcí v sedmém Rychle a zběsile, takže není divu, že do vás filmaři perou maximum nápadů, řidičských kejklí a stylových momentů. Film to po dlouhém dialogovém rozjezdu náramně nakopne. Takže až budete sedět v kině a zoufat si, že se ještě nic nezačalo dít, nebojte se. Brzy začne a ten nápor už nepoleví!

3) Duely

Duely, duely, duely. Série Rychle a zběsile jich předvedla už několik, tentokrát jich ale je zdaleka nejvíc a jsou zdaleka nejlepší. Jason Statham vs. Rock, Paul Walker vs. Tony Jaa, Michelle Rodriguez vs. Ronda Rousey... a to zdaleka nejsme u konce. Zatímco v prvních dílech vyhrával osobní souboje ten nejrychlejší, teď už jsou ze všech superhrdinští rváči. Dokud to ale vypadá tak dobře... jen houšť!

4) Akce v Abú Dhabí

Druhý akční středobod filmu zavede dieselovce do Abú Dhabí, kde musí cosi ukrást z obřího mrakodrapu. Samozřejmě to obnáší velkou party, na které se dějí patřičně divoké věci. Především ale dojde na eskapády s létajícím autem, na které do smrti nezapomenete. Realita? Zákony fyziky? Co to proboha je?!?

5) Tyrese Gibson

Jason Statham je vynikající, Kurt Russell ještě lepší. Nové přírůstky zapadají do světa Rychle a zběsile bez sebemenší chybičky, nenápadným hrdinou filmu je ale přece jen někdo jiný. Bez čeho by tahle série nikdy nefungovala? Bez odlehčení. Bez malých humorných momentů, v nichž je vám vysvětleno, že tvůrci dobře vědí, jak šílené věci vymysleli. Všechno to melodrama a mlácení je holt potřeba něčím vyvážit. A kdyby sedmička nebyla proseta hláškami Tyrese Gibsona, který je snad díl od dílu zábavnější, nejspíš by se na ni koukalo o poznání hůře.

6) Finální akce

Nebojte se, do spoilerů nepůjdeme. Tenhle bod je hlavně malou pochvalou producentům, kteří pro jednou nevykecali v trailerech celé finále. U hollywoodských filmů to nebývá zvykem. Tady ale upoutávky vyžily z Kavkazu a Abú Dhabí, takže se mohla schovat značná část závěrečné akční scény, ve které se jezdí, mlátí, létá... a v pár momentech vám možná připomene druhého Terminátora. Kéž by se tímhle pravidlem řídila většina letních blockbusterů!

7) Rozlučka

Ano, Rychle a zběsile 7 je především velkou rozlučkou se zesnulým Paulem Walkerem. Co přesně se děje, by bylo neslušné vyzrazovat, vězte však, že vás čeká jedna z nejsilnějších filmových scén posledních let. Vin Diesel a režisér James Wan přistoupili k Walkerově skonu nejlépe, jak mohli. Pokud tedy patříte mezi fanoušky série a Walkerův Brian O'Connor vám není úplně lhostejný, rozhodně nechoďte do kina bez kapesníku!

Už jste Rychle a zběsile 7 viděli? Tak se v diskuzi podělte o dojmy a případně dejte vědět, na co lákáte kamarády do kina vy!

Karel Ryška, Prima COOL

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný