26. března 2015 10:00

7 důvodů, proč si užít Vesmírnou explozi

David James Eliott se vrací a opět bude Zemi tahat ze šlamastiky! Vesmírná exploze nadejde ve 22.15 na Prima COOL!

Celý svět si užívá podívanou na největší meteorický roj za posledních deset tisíc let. V mraku titěrných vesmírných objektů je však ukryto jedno velké překvapení – enormní asteroid, který se sice vyhne matičce Zemi, narazí však rovnou do Měsíce! Zpočátku se nic moc nestane. Zlatá třešnička na celé kosmické podívané však lidstvu brzy zhořkne v ústech, lunární impakt totiž spustil řetězec anomálních výbojů elektromagnetických pulzů... a výsledkem je jedno žoviální katastrofické béčko, které vám právě pro svou kolísavou kvalitou rozjasní páteční večer!

Čtěte 7 důvodů, proč je Vesmírná exploze dokonalým šumem na pozadí vaší párty.

1) Připomene vám tvář Davida Jamese Elliotta, někdejšího ostříleného pilota & právníka v jednom ze seriálu JAG! Ten si tu zahrál všemi mastmi mazaného vědce.

2) Po jeho boku se představí sličná Natasha Henstridge, někdejší sexbomba ze sci-fi Mutant, rovněž v roli vědkyně. Součet jejích křivek je minimálně stejně velký jako IQ její filmové postavy!

3) Vedle nich se ze známých tváří objeví i klasik James Cromwell (Babe, Mutant 2, Spider-Man 3) jako další připomínka skutečnosti, že i herci musejí z něčeho splácet hypotéku.

4) Cílem téhle trojice totiž není nic menšího než zastavit mutující náturu Měsíce a jeho neodvratný pád na Zemi. Vedle takovéto zápletky působí i Armageddon jako vědecky akurátní materiál vhodný do školních hodin fyziky a je učiněná radost to sledovat – u Vesmírné exploze se cítí přemoudřelí i lidé, kteří nedokončili ani základku!

5) Protiamericky naladění diváci se mohou dojímat nad tím, že si filmové Spojené státy dají za cíl ZNIČIT MĚSÍC! Proameričtí se pak mohou radovat z toho, že se jim to vlastně tak trochu povede.

6) Nemusíte se však bát, že vám unikne kritický kus zápletky, pokud se příliš zakecáte s někým jiným. Příběh totiž mnoho smyslu nedává...

7) A především, při neuvěřitelných 180 minutách je Vesmírná exploze doslova nevyčerpatelnou, nekončící studnicí WTF momentů, které dovedou bavit po celý večer!

Odepněte si pásy, odjistěte láhev vína a dodejte si po náročném týdnu pocit, že fyzice rozumíte lépe než filmaři. U Vesmírné exploze už ve 22.15!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora