21. září 2015 13:00

6 nejzábavnějších středoškolských komedií

... které zároveň nejsou jenom o sexu!

Snad všichni máme rádi nějakou oblíbenou komedii ze střední školy – což je většinou v ostrém kontrastu proti vzpomínkám na vlastní léta strávená na střední škole. Jenže ne každá komedie ze střední musí být nutně jenom o snaze "zasunout". Jednou z výjimek je i úterní kousek Miluji tě, Beth Cooperová, v němž se bude mladý geek Paul Rust snažit sbalit Hayden Panettiere (Hrdinové), leč oproti postavám z Prciček na to pro své podivínství půjde pěkně zvláštně. Obdobně na tom byli ale i hrdinové námi vybrané šestice dalších netradičních "středoškolákovin", v nichž jsou přízemní pudy často až na posledním místě.

Protivný sprostý holky

Po mnoha, mnoha filmech, které se zaměřovaly především na chlapecké osazenstvo školních lavic a jeho – řekněme přímočaré – cíle, byly dekádu nazpět Protivný sprostý holky parádním osvěžením! Snímek, v němž hrály nemlich všechny vycházející ženské herecké hvězdy, se totiž soustředil především na hledání sebe sama v prostředí, v němž se sází na klepy a vládne mu povrchnost. Nu, a taky se tu dají najít pekelně kvalitní hlášky!

21 Jump Street

Naopak nedávný remake detektivního seriálu 21 Jump Street šel na oživení středoškolské formulky poněkud jinak. Zdejšími hrdiny jsou totiž studenti, ale zároveň taky policejní agenti v přestrojení. Jako policisté s nepříliš dospělým vzhledem jsou totiž vysláni infiltrovat gangy a jiné zločince operující ve školách. Výsledkem je geniální nápad, díky němuž Jump Street disponuje jak akčními scénami a vypjatým dramatem, tak i hromadou vtipů a typicky středoškolských malérů...

Smrtící atrakce

Jenže dát středoškolákům do rukou bouchačky by spíše než hrdinsky dopadlo tak, jako ve filmu Smrtící atrakce. Mladá šikanovaná knihomolka Winona Ryder se tu zabouchne do pološíleného vagabunda s tváří Christiana Slatera. A po sérii několika nepříjemných eskalací začne postupně fyzicky likvidovat své trýznitele. Díky tomu, že dvojice vraždy nafinguje jako sebevraždy, jim to prochází – jenže tím vyvolají lavinu dalších tragikomických události a spolu s nimi i úsměvů na rtech vyznavačů drsného humoru. Doporučují čtyři z pěti fanoušků Dextera!

Jak jsem balil učitelku

Na přesně obrácené straně škály stojí naivně romantická komedie Jak jsem balil učitelku od Wese Andersona. Kdo tohoto hipsterského filmaře zná, jistě už tuší proč. Andersonova snová režie servíruje vskutku netradiční příběh o talentovaném, ale prospěchově otřesném študákovi, který musí soupeřit o lásku své učitelky s bohatým podnikatelem. A výsledek je tak zábavný a unikátní, jak to i zní!

Volný den Ferrise Buellera

Tahle americká klasika z 80. let se již svého času vymykala trendu středoškolských komedií o sexu. Namísto šílených trampot totiž popisuje prostě jeden netradiční den "za školou", který je plný poflakování se po městě a snaze vyhnout se usvědčení z nemravností. Volný den Ferrise Buellera není komedií, u níž budete smíchem slzet – je však komedií, po níž vám zůstane solidní dobrá nálada.

Charlie Bartlett

A vlastně úplně stejně je na tom inteligentní teenagerská komedie a Antonem Yelchinem (Checkov v rebootu Star Treku). Ta vám představí kreativního bohatého studenta, který začne na své škole distribuovat antidepresiva a vůbec další pozitivně působící medikamenty. Zatímco jiným středoškolákům jde o páchání nemravností, Charlie je cosi jako dobrý manažer a diplomat. Snímek je navíc humorný i comebackem Roberta Downeyho Jr. v roli ředitele, který si závislostí na drogách sám prošel – stejně jako jeho představitel...

Miluji tě, Beth Cooperová začíná v úterý ve 23.40 na Prima COOL.

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný