4. září 2015 15:42

5 tipů, jak se neztrapnit při hraní Heroes of the Storm

Bojíte se hrát MOBA hry jen proto, aby vám nevynadali spoluhráči? Máme pro vás tipy, jak nebýt za blbce.

Extrémní zájem o žánr MOBA her se odráží nejen v tom, kolik takových titulů můžeme hrát, ale také v narůstající základně mnohdy až fanatických fandů. Jenže vedle Poláků a Rusů jsou tím největším problémem noobové a těmi rozhodně nechcete být. Pokud vás tedy láká klábosení kámošů o megakillech a rádi byste si už za pár týdnů říkali mistři ve hraní Heroes of the Storm, máme pro vás pět zaručených tipů, jak toho dosáhnout a neztrapnit se.

1. Komunikace

Možná nemáte náladu s někým mluvit přes chrastící mikrofon, ale pokud se rozhodnete hrát jakoukoliv MOBA hru, budete muset mluvit. Sežeňte si kamarády, naučte se anglicky a mluvte se svými spoluhráči o všem, co děláte. Ve hře, samozřejmě.

2. Nezapomínejte plnit úkoly

Ačkoliv je hraní HotS lákavé zejména proto, že vám sexy hlas oznamuje počet zabitých nepřátel, mějte pořád na paměti, že každá mapa vybízí k plnění úkolů, které vám v boji pomůžou. Pokud nebudete vědět, jak úkoly splnit, stanete se jen nechtěným závažím a nikdo s vámi nebude chtít hrát.

3. Sledujte minimapu

Nejen komunikace přes mikrofon, ale také vizuální kontrola toho, kde jsou ostatní, je klíčem k úspěchu. Minimapa je vpravo dole, takže nezapomínejte po očku sledovat ostatní a pomozte jim ve snaze obklíčit hloupějšího protivníka. Vědět, kde kdo stojí, se hodí i pro chvíle, kdy budete statečně zdrhat ke své základně, protože jste byl nejhloupější a nechal se obklíčit...

4. Hněte se!

Všechno chce trochu cviku, ale pokud existuje jedna z věcí, kterou byste se měli naučit jako první, pak je to zvládat souboj i pohyb v jeden okamžik. Pokud se zastavíte, stanete se tím nejjednodušším cílem pro všechny ostatní a nebudete mít šanci přispět ničím jiným než opakovaným respawnem.

5. Pokud jste vepředu, nemějte slitování

Když už budete mít to štěstí a povedete vaší skupinu, neotáčejte se zpět. Výhodné je sledovat odpočítávání respawnu vyřazených nepřátel a v momentě, kdy jsou ze hry alespoň dva, určitě vezměte útokem věže nebo se vydejte do boss campu a zajistěte si podporu minionů do dalších minut.

Sdílejte článek
Štítky multiplayer online battle arena

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný