5. října 2015 22:00

5 nejdivnějších filmových romancí

Láska už není, co bývala. Alespoň ve filmech.

Dříve platilo, že to romantické komedie a filmové romance mají poměrně snadné. Náš středeční snímek Miss březen je ale důkazem, že to už dneska obyčejnou láskou kluka a holky u diváků nevyhrajete. V Miss březen se totiž představí příběh chlapce, který před ztrátou panictví na čtyři roky upadl do kómatu a po probuzení zjistil, že jeho někdejší milovaná se dnes živí u Playboye. Rozbíhá se tak šílená honba za jejím “vysvobozením”, kterou si rozhodně nenechejte ujít. Podobně ujetě to má ostatně dnes i řada jiných filmových romancí. Filmová láska holt už není, co bývala. Vybrali jsme patero dalších snímků, které to do blázince nemají zrovna daleko!

Věčný svit neposkvrněné mysli

Romance: Joel (Jim Carrey) a Clementine (Kate Winslet) se spolu dali dohromady, po čase se však rozešli. Tím ale story teprve začíná, Joel si totiž nechal pomocí nové technologie vymýt mozek, aby na Clementine zapomněl. Podobně jako v Total Recall ale zákrok nedopadne zrovna podle plánu...

Film: Metafora kopaček byla málokdy tak silná jako ve Věčném svitu. V režii Michela Gondryho a podle scénáře Charlieho Kaufmana (V kůžu Johna Malkoviche) vzniklo filmové WTF nejvyššího kalibru. To má však nejen vlastnosti podivné, ale stejnou měrou i emotivní.

Don Jon

Romance: Jon (Joseph Gordon-Levitt) je italsko-americký nadsamec, kterému se podaří sbalit vskutku dokonale vypadající slečnu s tváří Scarlett Johansson. Jednoho dne se ale vše změní poté, co vyplyne na povrch, že byť Jon chodí doslova se sexsymbolem, nejvíce ho stále bere závislost na internetovém pornu.

Film: Režijní debut Josepha Gordon-Levitta si bere na paškál stále výraznější dilema internetového porna vs. reálného sexu. Činí tak ovšem díky svým nadpozemsky krásným hercům velmi netradičně. Závěrečná pointa s Julianne Moore pak celé prazvláštní komedii dává nečekanou korunu.

Lars a jeho vážná známost

Romance: Podivínský úchyl Lars (Ryan Gosling z Příběhu jedné lásky!) si přes internet objedná nafukovací panu, zamiluje se do ní a učiní z ní milovanou členku svého městečka.

Film: Nedosti na tom, že odpudivý zjev Larse zlomí srdce každé fanynce Ryana Goslinga, tohle komediální drama je tak zábavné právě proto, že je po čertech divné!

Kamarád taky rád

Romance: Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) spolu nezávazně spí. A nebýt tenhle film hollywoodskou romantickou komedií, taky by to tím i skončilo.

Film: Je vcelku jasné, že vzdor všem deklarovaným snahám o to, aby romance z Kamarád taky rád neskončila skutečným vztahem, se film právě touto cestičkou nakonec vydá. Mainstreamová produkce má holt svá neměnná pravidla. I tak byl ale romantický film, jehož výchozím bodem je antiromantický sex a nic víc, přece jenom v ranku hollywoodských komedií docela překvapivou změnou!

Lůno

Romance: Rozkošná Rebecca (Eva Green) se zamiluje do Tommyho (Matt "Jedenáctý Doktor" Smith), ten však po nehodě umírá. Rebecca se proto rozhodne učinit jedinou logickou věc – Tommyho si naklonovat. Protože je však Lůno sci-fi jenom částečně, musí si ho proto zároveň i porodit a vychovat.

Film: Oidipův komplex naruby, nepříjemně pedofilní látka, romance nejen strašidelná, ale i dost působivá. Netradiční romantická sci-fárna Lůno o výchově klonu svého milence nemá daleko k hororu, a právě proto se na ní náramně zajímavě dívá!

Miss březen začíná ve středu ve 23.15 na Prima COOL.

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný