1. června 2015 10:00

3 důvody, proč byste měli vidět katastrofický flák San Andreas

Destrukce. Samá destrukce!

Katastrofické filmy vstoupily do nové éry. Valná většina z nich zahrnuje superhrdinu, který se globální kolaps snaží odvrátit, a obvykle přitom není čas na tradiční "osobní" problémy. Zachránci z lidu zkrátka ustoupili na druhou kolej. Teď je tam ale na chvíli vrací popcornovka San Andreas.

Nová přehlídka mocné destrukce se odehrává na západním pobřeží Spojených států amerických, které začne ohrožovat ničivé zemětřesení. Obětí jsou přinejmenším tisíce, vás má ale zajímat osud jedné rodiny, kterou otřesy roztrousí po San Franciscu a Los Angeles. Stojí tohle nákladné drama za pozornost? Toť otázka. Tady každopádně máte tři důvody, proč by vás v kině mohlo bavit.

1) Hlavního hrdinu hraje Rock

Dwayne "The Rock" Johnson je sympatickou jistotou, na kterou se dá koukat skoro pořád. Bývalý kulturista sice není žádným oscarovým hercem, naštěstí to ale ví a vybírá si podle toho své role. V San Andeas hraje zkušeného záchranáře, který se snaží vypátrat svoji ztracenou dceru. A ačkoliv většinu času jen trousí melodramatické hlášky a pohledy, scénář mu i tak přihrál pár momentů, v nichž může stylově zazářit.

2) Mohutná destrukce nebere konce

San Andreas je především tzv. "katastrofické porno". Většinu času tedy koukáte na to, jak se hroutí obří budovy a praská země, což při rozpočtu nad 100 milionů dolarů není zásadní nuda. V zásadě tedy jde o preference. Pokud se vám líbily trailery a čekáte tu samou velkolepou destrukci, jen roztaženou na hodinu a půl, dostanete přesně tohle. Pointa je v tom nechtít ani o píď víc.

3) Dcera hlavního hrdiny je bohyně v upnutém tílku

Že moc nemusíte Rocka, obří trosky ani patriotské filmy, které se zaštiťují rodinnými tragédiemi a poctami americkým hrdinům? V tom případě nejste cílovka San Andreas. V případě, že budete někomu dělat kinodoprovod, vás ale čeká jeden důležitý záchytný bod.

Ten se jmenuje Alexandra Daddario a úřadoval už v Percym Jacksonovi, Texaském masakru motorovou pilou 3D a především v seriálu Temný případ, kde Alexandra odhodila všechno, co odhodit mohla. V San Andreas se sice svlékne maximálně do trička. I tak je ale pohled na ni balzámem pro oči, a jelikož je na plátně velmi často, snadno zapomenete na všechno, co se děje kolem ní. Zkrátka kvality pravé filmové hvězdy!

Už jste San Andreas viděli? Podělte se v diskuzi o své dojmy! V opačném případě nás určitě zajímá, jestli máte návštěvu kina vůbec v plánu.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný