29. června 2015 15:00

10 nejočekávanějších prázdninových filmů

10 nejočekávanějších prázdninových filmů

Prázdniny! Konečně! Školy jsou zavřené a letní destinace se plní rekreanty, kteří hodlají dopoledne i odpoledne prorelaxovat u vody. Co ale nějaký ten večerní program? Mezi nejoblíbenější varianty patří výlet do kina, nejlépe na něco, co člověka pobaví nebo mu to předvede pár nevídaných (a sakra drahých) akčních eskapád. Jak to s únikovou zábavou na prázdniny vypadá letos? Zhruba následovně...

1) Méďa 2 (2. července)

Z prvního Médi se vyklubal půlmiliardový velehit, takže bylo jasné, že nás čeká pokračování. Mark Wahlberg a jeho plyšový kámoš tentokrát budou bojovat o Méďovo lidství. A to rovnou před soudem, který mu nechce dovolit adoptování dětí. Hrozná drzost!

2) Terminátor Genisys (9. července)

Arnold Schwarzenegger poctivě docházel na hodiny herectví, aby se letos v létě mohl vrátit jako legendární Terminátor. Pátý díl celou ságu zrestartuje a udělá z nebohé servírky Sarah Connor ultimátní drsňačku. SkyNet tak nebude mít rozpoutání apokalypsy dvakrát jednoduché, což ale neznamená, že se o to nepokusí…

3) Ant-Man (16. července)

Nejznámější superhrdinové od Marvelu se letos sešli ve dvojce Avengers. Tím ale superhrdinská ofenzíva nekončí, v červenci se totiž představí další přírůstek do jejich komiksového vesmíru – Ant-Man. Zlodějíčka s tváří Paula Rudda, který může díky zmenšovacím částicím ukrást prakticky cokoliv, tu čeká nejdůležitější loupež jeho života. A pomocnou ruku mu při ní podá samotný Michael Douglas!

4) Bez kalhot XXL (16. července)

Channing Tatum už zase bude vlnit bokama! Dvojka Bez kalhot by měla být větší až divočejší než jednička, pořád ale má stát hlavně na tom, že to hlavní hvězda pořádně rozjede na pódiu. Budou se pořádat obří dámské jízdy? Stoprocentně. Takže nezbývá než doufat, aby se nekonalo nějaké cudné zklamání.

5) V hlavě (23. července)

Pixar natočil od roku 2009 jediný originální film – Rebelku. Letošní animák V hlavě je tedy vítaným útěkem od mnoha pokračování. Jeho zápletka se točí kolem pěti emocí, které se snaží koexistovat v hlavě devítileté holčičky. A jak jsme zjistili v upoutávkách, měly by tam provádět hodně zábavné věci.

6) Mission: Impossible – Rogue Nation (30. července)

Cruiseův Ethan Hunt minule operoval bez podpory špiónské organizace IMF. A bez zázemí vyrazí do akce i tentokrát, když půjde po krku (údajně neexistující) zločinecké partě zvané Syndicate. Už pátý díl akční série nabídne spoustu výbuchů i nevídaných kaskadérských kousků. Třeba visení z letícího Airbusu, které si Tom Cruise oddřel na vlastní pěst!

7) Fantastická čtyřka (6. srpna)

Zapomeňte na barevné ptákoviny s Jessicou Albou. Fantastická čtyřka se letos obrodí jako temná, možná až lehce hororová sci-fi, v níž se čtyři výzkumníci paralelních dimenzí promění v mocný superhrdinský tým. David Cronenberg z toho prý bude nadšený!

8) Pixely (13. srpna)

Adam Sandler jako ultimátní gamer, který zachraňuje svět před mimozemskou invazí? To zní logicky! A v blockbusteru, v němž si Kevin James (Policajt ze sámošky) zahraje amerického prezidenta, se tomu člověk ani nemůže divit. V minulých letech Zemi ohrožovala řada podivných věcí. Emzáci, kteří na sebe vezmou podobu osmibitových videoher v čele s Pac-Manem, ale jednoznačně vedou!

9) Krycí jméno U.N.C.L.E. (20. srpna)

Henry "Superman" Cavill a Armie "Osamělý jezdec" Hammer jako špiónští konkurenti (CIA vs. KGB), kteří musí výjimečně spojit síly, aby zabránili globální katastrofě? Od Guye Ritchieho (Podfu(c)k, Sherlock Holmes) to zní jako tutovka. Křiklavá šedesátá léta mají navíc evokovat bondovky, na které letos úspěšně odkazovali už Kingsman a Špión. Snad bude hattrick!

10) Hitman: Agent 47 (27. srpna)

Nejlepší videoherní zabiják se vrací, tentokrát ale nebude mít tvář Timothyho Olyphanta. Havajského rodáka na plátně nahradí Brit Rupert Friend, který ovšem zvolí podobné akční metody. Takže hlasité kosení protivníků po desítkách, jež nemá příliš společného s herní předlohou? Přesně tak. Popcorn si holt žádá exploze a velké naháněčky s vrtulníky, u nichž se snad nestihneme nudit.

Na který letní film se nejvíc těšíte vy? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný