27. června 2013 18:00

V neděli udeří Hellboy 2 i American Horror Story!

Týden zakončíme fantasy šlágrem i hororem! Už v neděli od 20.00!

Pekelnický agent Hellboy, tělem čert ale srdcem sympatický cynik, se vrací i se svou eskadrou paranormálních maniaků!

Zatímco minule se postavil samotnému Karlu Rodenovi (který si v prvním Hellboyovi pro změnu střihl Rusa Rasputina), nyní ve filmu Hellboy 2: Zlatá armáda bude čelit tak trochu jinému vyvedení elfů.

Elfí princ Nuada se totiž rozhodl, že lidstvo se už příliš dlouho roztahuje po Zemi, kterou kdysi obývali nesmrtelní – a rozhodne se Homo Sapiens vyhladit pomocí své "zlaté armády"...

KVÍZ: Otestujte si, jak znáte Hellboy 2

Jistě si ještě pamatujete na originální komiksový film (ano, Hellboy vychází k komiksu autora a kreslíře Mika Mignoly) Hellboy z roku 2004. Právě na něj navazuje neméně krutý velkofilm Hellboy 2: Zlatá armáda od režiséra Guillerma del Tora z roku 2008. Spolu s ústředním pekelníkem je zpět i tým paranormálních agentů B. P. R. D., který se bude snažit objevit ukryté vojsko golemů.

Jak prohlásili filmaři, celá zápletka vychází z premisy, „co by se stalo, kdyby se mezi americkými indiány objevil fanatik, jemuž by v klíně přistála atomovka“. Použil by ji proti populaci v odvetě za kolonizaci, která se stala před spoustou generací?

Hrátky s mytologií fantasy světa si del Toro vyzkoušel už o dva roky dříve ve Faunově labyrintu, a je-li na Hellboyovi 2 něco skutečně okouzlujícího, pak je to doslova magická atmosféra světa ukrytého soudobým lidem.

Komiksová předloha ostatně nabídla bohatý svět. Hellboy, jehož skutečné pekelnické jméno je mimochodem Anung Un Rama, si tu zabojoval nejen s nacisty, ale i Babou Jagou a dalšími potvorami, mnohdy aby zabránil návratu „zlých bohů“ Ogdru Jahad, ultimátních záporáků série.

Není ostatně náhodou, že del Toro měl původně režírovat i soudobý fantasy trhák Hobit.

Naladíte-li COOL v neděli od 20.00, můžete se o cloumáku jménem Hellboy 2 přesvědčit na vlastní bulvy! S fantasy souvisí i horor, a hned po finiši Hellboye 2 si tak od 22.25 můžete dát i nášup skrze další epizodu hororové série American Horror Story! Začíná v ní totiž svátek duchů Halloween, a American Horror Story v řadě, řešící zakletý barák, se v tomhle období hodlá pořádně porochnit. Epizoda se tak sama jmenuje Halloween a jedná se teprve o první polovinu dvoudílu!Nedělní večer plný děsů a běsů začíná už v osm večer!(lol)

Ondra Těšínský

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný