1. září 2020 15:06

Rozhovor s Jakubem Prachařem: Kdyby pod maskou byla máma, tak mi lhala o volném čase

Zbrusu nová zábavná show se v Česku představí již tuto neděli ve 20.15 na Primě. Kdo se ukrývá pod kostýmem Jednorožce, Krokouše nebo Bubáka a jaké další masky vás svým provedením oslní? Na základě hlasování publika a detektivů vypadne v každém dílu jedna maska, která se také hned odhalí. Vyzpovídali jsme jednoho z detektivů Jakuba Prachaře. Jak celou novou show vnímá on?

 • Povězte mi jako někomu, kdo má obyčejný hudební sluch, jak člověk jako vy vnímá zpěv a jak dokáže rozhodnout, co všechno je v něm důležité? Na základě čeho dokážete určit, zda je to dobrý zpěvák? Poznáte, kdo to zpívá anebo zda se ten člověk nějak připravoval?

No, to já nevím. Třeba když poslouchám vlastní zpěv, tak zjišťuji, že to neumím, a když poslouchám ostatní lidi, tak si říkám, jak je hezké, že to ostatní umí. Ale to vůbec není v programu Zlaté masky důležité. Naopak já si vždycky říkám, že člověk pozná školený hlas. To myslím, že pozná každý. Stejně tak i neškolené ucho pozná, jestli se mu to líbí, nebo ne. Ale tady o to zase tolik nejde. Mě spíš zajímají ty lidi, u kterých vím, že to zpěváci nejsou, tak to člověk jako slyší, to by slyšel asi každý. Mě zajímá, kdo to je. Říkám si – on takhle zpívá, to bych do něj neřekl.

 • A myslíte si, že už jste někoho uhádl?

Myslím, že už jsem někoho uhádl. Ale já se bojím to říkat i kolegům, protože když to nevyjde, tak by byl člověk za blbce. A taky nechci dávat svým kolegům nápovědu a připravit je o překvapení, protože pak je po všem. A aby to bylo dobrý, tak to musí být pro diváka překvapivé. Myslím, že nevědět je pro tuhle show to nejlepší.

 • Kdyby byl v masce váš kamarád, poznal byste ho?

To nezáleží na mně, to záleží na tom, jak by se hýbal, jak by zpíval, a taky záleží na tom, jak by s ním produkce pracovala. A to by, myslím, nezáleželo na něm, takže to je otázka, na kterou není odpověď.

 • Teď k detektivům. Mám informaci, ale možná nepravdivou, že účast Jiřiny Bohdalové v Talentu byla vaše zásluha, protože to byl váš nápad. Je to tak?

To je pravda, to byl můj nápad. Ona na to přistoupila a já jsem se potom trochu bál, když jsme to vyráběli ty dva dny. Já jsem si říkal, jestli jsem to nepřestřelil, jestli to vlastně není tak, že jsem zneužil naší známosti. Hrozně jsem se bál toho, aby mi potom neřekla, že jsem opravdu blb, že jsem ji do toho uvrtal. Nakonec to ale vyšlo až tak, že jsme v podstatě zjistili, že by stačilo, kdyby v té porotě seděla jen ona. To bylo pro mě dobré zjištění a myslím, že i jí to udělalo radost, že to tak cítila. A je úžasné, v jaké je kondici. Kdykoli k ní jedu, vidím jen mladou, krásnou holku. Akorát v jiným těle. Ale ta mentalita je prostě dokonalá. Já v jejím věku zaprvé budu mrtev, a kdybych byl v jejím věku naživu, tak budu minimálně dementní. A co se týče Masky, tak já byl pouze požádán, abych ji oslovil, tedy já jsem to tentokrát nevymyslel ani to neinicioval, pouze jsem byl spojením, a zbytek už byl na Jiřině, jestli řekne ano, nebo ne.

 • Ale hybatelem toho, že se Jiřina v Masce objevila, tím jste vy stále?

Tím jsem já a zároveň pan Bouček. Ona nás má ráda a dá na nás, a proto bych ji nerad zklamal, aby pak neřekla: „Já jsem slíbila něco kvůli vám, a celé je to k ničemu.“ O to víc se s Liborem snažíme, aby tenhle program dopadl dobře.

 • Staráte se o ni?

Ne, není potřeba. Ona se stará o nás.

 • Zmiňovali jsme paní Bohdalovou, pana Boučka, je zde i Michal Hudák – s kterým z nich byla spolupráce v rámci prvního kola pro vás nejpřekvapivější? Čekal jste něco?

My se s Liborem známe dlouho, akorát Libor byl zpravidla v pozici posunovače a konferenciéra. A najednou poprvé děláme spolu to, co děláme vždycky, když se vidíme. To znamená, že mluvíme a bavíme se navzájem. Jsem rád za to, že Libor poté, co odešel z rádia, teď dělá na Prima CNN, a než se z něj stane prezident České republiky, tak že ještě můžeme zažít takovou srandu, protože až bude prezident, tak to bude vážná věc. Ale mám od něj slíbeno, že když si trošičku vylepším češtinu a pravopis, tak bych mohl být jeho tiskový mluvčí. Já bych do toho i šel.

 • Dobře, budu vám držet palce. S Michalem Hudákem jste se potkali poprvé?

Ne, s Mišem se známe dlouho. My jsme se jen míjeli, dělali jsme spolu jeden pořad kdysi dávno na Jojce. Pracovně se známe, potkáváme se už léta, ale tentokrát je to pracovně intenzivní. Nicméně mám pocit, jako bychom se znali dlouho.

 • Takže se vám líbí mezi detektivy?

Mně se tady líbí. Když to porovnám s Čechy, tak když vidím jeho a Mariana Čekovského, když něco dělají, tak to je taková čistá radost. Nebo třeba i Forgáč a Junior, tak to je taková výsostná chlapská zábava a myslím, že je to takové dobré společenství. Jsou hrozně pohotoví a rychlí, mají takový typ humoru, který v Česku není, a mě to fascinuje, protože je to, jako když se člověk kouká na dobrého kouzelníka. Nevím, jak to dělá, a nechtěl bych to ani vědět. Je to pěkný a já je obdivuji.

 • Jaký typ humoru se vám vlastně líbí?

No, ten jejich. A můj.

 • A v čem se ty typy humoru liší?

Moc se neliší, ale oni jsou v tom humoru humornější. A rychlejší.

 • Kdo by vás překvapil, kdyby byl v té masce?

Máma, ta by mě překvapila. To by znamenalo, že mi doma lhala o svém volném čase.

 • V jednom dílu jste zmínil mámu, že?

Ona teď točí na Primě úspěšný seriál, který trhá všechny rekordy, Slunečnou. Já bych se tedy možná ani nedivil, kdyby tam byla máma. Ale kdyby tam opravdu byla, tak bych se za ni nestyděl. Ona je maličká, ale má veliká prsa, takže to je dobře.

 • A to by byla největší pointa toho.

Byla. A já, kdybych byl dramaturg, tak bych ji oslovil. Obávám se ale, že dramaturgové tohoto pořadu takto daleko nezašli. I když by to bylo super, kdyby tam byla máma.

 • Jak vnímáte tuto show?

Já se shodou okolností koukal nedávno na finále superbowlu, který mimochodem nebyl zas tak zábavný, ale zarazilo mě, že ve všech reklamních pauzách šla americká verze Masked Singera (Zlatá maska). Když jsem jel Budapeští, tak jsem viděl všude billboardy na tuto show a pochopil jsem, že je to nějaký fenomén a že jediný, co bych si přál, je, a je jedno, jestli tam budu, nebo nebudu příště, aby to bylo úspěšný, protože člověk je ješitný a chce být součástí něčeho, co bude úspěšné, dobré a zábavné. Jelikož to děláme poprvé, tak my pro náš trh nastavujeme to, jak to bude. Tak bych si jen přál, aby se to povedlo, abych se nemusel stydět za sebe a za kolegy.

 • Ještě jsem se chtěla zeptat na moderátora Martina Pyca, vy jste naposledy spolu pracovali v Talentu a teď jste se pracovně potkali po dlouhé době.

My jsme se občas vídali, ale pracovně jsme se opravdu potkali po dlouhé době. Nicméně jsou lidé, u kterých čas neplyne – a tohle je jeden z nich. On je stejně inteligentní, jako byl, a je stejně pohotový a osobnostně nezměněný. Přestože by se za tu dobu mohl chovat i jinak a mohl by zpychnout, tak je furt dobrej, což tak vlastně u inteligentních lidí bývá. Takže já mám pocit, jako bych ho neviděl jen jediný den.

 • Teď jste oba dva na takových pracovních pólech – moderátor x detektiv. Jaký je toto vztah?

Já to takto vůbec nevnímám. Kdyby Pyco tenkrát byl v Talentu sám, tak by to bylo stejně úspěšné. Mně se samotnému dělá těžko, myslím ale, že jemu se dělá samotnému lépe, protože se nemusí o někoho starat, třeba jako o mě, což udělal tenkrát a já jsem mu za to neskonale vděčný, protože nebýt jeho, tak já bych dnes dělal jiné věci. Myslím si, že je takhle spokojený, a já jsem taky spokojený. V podstatě děláme to stejné, ale jen nestojíme vedle sebe.

Dívejte se na Zlatou masku v neděli 6. září ve 20.15 na Primě.

Markéta Princová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný