19. října 2020 13:23

David Kraus o Zlaté masce: S maskou člověk ztratil úplně identitu

V minulém díle nás opustil Ufon. Pod touto maskou se skrýval zpěvák s charakteristickým hlasem David Kraus. Je znám ze svého působení v hudební skupině Laura a její tygři; zaujal písní, kde oslavoval Zuzanu Norisovou, a také ho můžete pravidelně vídat v Show Jana Krause. Kdo z vás Davida Krause poznal? A kdo další se skrývá pod maskou? Další díl velkolepé show Zlatá maska uvidíte v neděli 25. října ve 21.25 na Primě.

V neděli bude bojovat o vaši přízeň posledních pět masek. Rovněž v nadcházejícím dílu vám pomohou hádat a o zábavu se postarají čtyři detektivové v tradičním složení: herec a zpěvák Jakub Prachař, herec a moderátor Michal Hudák, herečka Jiřina Bohdalová a moderátor Libor Bouček. Provázet bude Martin „Pyco“ Rausch. S kým se rozloučíme příště?

Zlatá maska – rozhovor David Kraus

  • Jak se vám v kostýmu vystupovalo?

Můj kostým byl původně šitý na ženu, jsem tedy rád, že jsem se v něm mohl dostatečně hýbat. V ramenou jsem širší a vrchní část mě dost dusila. Též jsem měl problém s dýcháním a viděním. Protože se mi do masky nevešly brýle, měl jsem před sebou celkem rozmazáno. Plus jsem měl jako jedna z mála masek černá skla, skrz která je komplikované vidět. Ve tmě jsem se velmi těžko orientoval. Byla to však pro mne velká výzva vyjádřit se pohybem, i když jsem skoro nic neviděl. Kromě toho se mi v kostýmu velmi zle dýchalo, naštěstí jsme tu měli paní záchranářku s kyslíkem.

  • Co si myslíte o show?

Moc se mi líbil nápad, že jsem byl někdo jiný. To, že mě uhádnou hned v první části, jsem netušil. Též se mi líbilo, že budeme úplně inkognito. Přijdu v masce, něco si odzpívám a půjdu pryč. To jsem však netušil, že natáčení bude mnohem těžší. S maskou člověk ztratil úplně identitu. Stále vás někdo hlídá. Taky jste nemohli nic říct. Když jste měli technický problém, tak jste museli mávat. Nápad show byl skvělý. Nemyslím si, že šlo o soutěž, ale spíš o moderní estrádu. Scéna i výprava Zlaté masky byla porovnatelná jako v USA. Z toho jsem měl velkou radost.

  • A co vás přesvědčilo do toho jít?

Nejdřív jsem si chtěl dát ke svým 40. narozeninám volno a oddych, ale nakonec jsem si daroval tuto show. Jít do něčeho, o čem nemáte žádnou představu, jaké to bude. Řekl jsem si: To je tak bláznivé, že do toho jdu!

  • Co bylo na natáčení nejtěžší?

Musím přiznat, že když vám malinko seberou ten vzduch, tak začnete trochu blouznit. Chvilku jsem nevěděl, či jde o realitu, nebo se mi to jen zdá. Při každém vystoupení jsem si říkal, že mě už nic nepřekvapí, a vždy se něco překvapujícího objevilo. Být v této show bylo pro mne obrovské dobrodružství.

Markéta Princová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný