18. září 2020 14:41

Celeste Buckingham byla detektivem Zlaté masky. Musím si dokázat, že mám i dobrý sluch

Zábavná show Zlatá maska běží v plném proudu od začátku září na televizi Prima. V každém díle zpívají okouzlující masky, které bojují o postup do dalšího kola. Chybět nebudou ani hvězdní detektivové. Tuto roli si vyzkoušela i Celeste Buckingham. Co na zkušenost říká?

  • Zlatou masku znáte již ze zahraničí. Můžete nám prozradit, co vás na ní tak zaujalo?

Zaujal mě všeobecně celý koncept. V angličtině nese název „The Masked Singer“, což je velmi vhodné nejen kvůli očividnému důvodu, ale také proto, že porota i diváci posuzují zpěváka čistě podle jeho pěveckého talentu, což je pro mne jako pro zpěvačku věc, která nejvíc potěší. V dnešní době se hodně řeší, jak člověk vypadá, aby získal cenu a příběh, ale tady člověk neví ani jedno. První sérii show jsem viděla v Americe, tak se nemůžu dočkat, jak budou vypadat výsledky z dalších koutů světa.

  • Dokázali jste v americké verzi hned uhádnout, kdo se schovával pod maskou?

Ne, tím největším překvapením byl výherce celé soutěže. Byl to T-Pain, který je známý tím, že rapuje a ve skladbách používá auto-tune. Až v poslední době začal zpívat čistě, bez úprav a opravdu nádherně. Byl v soutěži v momentě, kdy málokdo věděl o jeho změně. Já jsem ho nedokázala uhádnout, i když jsem jeho velkou fanynkou. Pro mě to bylo největší překvapení na závěr.

  • Proč jste přijala úlohu detektiva v této show?

Těšila jsem se, že budu moci být na té druhé straně. Ne jako zpěvačka, ale jako člověk, který hádá a zároveň vidí všechna vystoupení naživo. Ověřila jsem si, jestli i dobře znám československou scénu.

  • Jde čistě jen o zpěváky nebo jsou tam i jiné tváře?

To já vůbec netuším.

  • Takže to bude velké překvapení i pro vás?

Přesně, proto jsme tu, abychom to uhádli. Doufám, že mi to půjde dobře.

  • A co říkáte na masky?

Je to velmi zajímavé. Masky, které se pro show vyrábějí, jsou nádherné a enormní. To nejsou jen masky, to jsou krásné kostýmy. Myslím si, že by to byla zajímavá kombinace mít takovou masku i během normálního koncertu, diváci by si to určitě užili.

  • Kdybyste mohla mít vy vysněnou masku, jaká by to byla?

Asi Fantom opery. Jsem ale trochu klaustrofob, tak nevím, jestli bych zvládla mít obrovskou masku na hlavě. Něco by se ale určitě dalo vymyslet.

  • Maska má údajně 15 kilo, takže to musí být náročné.

Ano, velice soutěžící obdivuji, že toto zvládají, protože to není vůbec jednoduché.

  • Těšíte se na úlohu porotkyně?

Moc se těším. Už jsem měla jednou tu možnost být porotkyní v talentové show, ale tentokrát je to o mnoho zábavnější. Vůbec nevím, na koho se dívám, jenom vím, co slyším. Pro zpěvačku je to velká výzva – musím si dokázat, že mám i dobrý sluch.

Markéta Princová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný