17. listopadu 2016 18:47

Tohle je 6 nejděsivějších hororových seriálů! Viděli jste je všechny?

Agresivní virus II (13) - upoutávka

Lekačky na pokračování!

Dlouho očekávané finále 2. řady Agresivního viru je zde! Krev bude téct proudem, děsy budou vylézat ze stínu! Za pár desítek epizod se Agresivní virus zařadil po bok těch nejlepších moderních hororových seriálů. Jaké to však jsou? Srovnejte si je s námi!

American Horror Story

Kdo by to byl řekl, že tvůrci Glee mohou dát do kupy takový hororový majstrštyk! Celých šest dosavadních řad vytváří netradiční antologii sledující to nejlepší, co kdy vyšlo v americké hororové tvorbě, a seriál si tak právem získal přízeň nemalých mas!

Živí mrtví

Taktéž Živí mrtví si vypěstovali kultovní následovníky – paradoxně však tentokrát nikoliv vlivem zombíků, ale častého ukazování, že v postapokalptickém světě bude člověk člověku vlkem. Seroš na motiv stejnojmenného komiksu už navíc dal vzniknut i solidnímu spin-offu!

Penny Dreadful

Počátky hororu se datují do 19. století, a právě proto je do jeho přelomu se stoletím 20. zasazen rozkošný seriál Penny Dreadful. Vedle šestákových příběhů o satanismu i oživování mrtvých doktorem Frankensteinem se k tomu může pochlubit hvězdným ansámblem v čele s Evou Green, Timothy Daltonem nebo dokonce snesitelným Joshem Hartnettem.

Lovci duchů

Neméně populární Supernatural alias Lovci duchů jsou už daleko více na straně dobrodružných příběhů – to však neznamená, že story dvou bratrů pronásledujících cokoliv nadpřirozeného neumí vyděsit. Už jen atmosférou, která vykresluje americký venkov jako místo, kde vás zabije nemlich každý druhý podivný jev, mají Lovci duchů rozhodně co nabídnout.

Akta X

Jsou to ale právě Akta X, kdo se přiblížil k pomyslnému trůnu hrůz. V 90. letech extrémně populární seroš o páru agentů FBI, kteří vyšetřují mimozemské vlivy i cokoliv od zabijáckých světlušek po kanibala libujícího si v lidských játrech, přivodil v dětství mnoha z nás parádní běsy!

Twilight Zone

Horor, to je však primárně neznámo, a právě proto nejlépe funguje formát antologie alias “co díl, to jiný příběh” zpropagovaný v 60. letech seriálem Twilight Zone. Co epizoda, to krátká story, jež na konci obvykle odhalila, že vše je jinak, než jsme si do té doby mysleli. Stejný nápad u nás více zpropagovaly Krajní meze – první byla však Twilight Zone, a na trůnu z kostí a lebek proto může usednout jedině ona.

Agresivní virus vám finále své 2. řady ukáže už v pondělí ve 22.20 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný