10. února 2017 16:18

Tohle je 5 nejděsivějších seriálů posledních let! Viděli jste je všechny?

Televize děsivější než večerní zprávy!

Druhá řada hororovědeckého seroše Helix pokračuje druhou epizodou – v pondělí ve 23.15 budete na Prima COOL moct sledovat, jak se vyvíjí šlamastika na tajemném ostrově. Ačkoliv se tu nákaza vesele šíří, je zároveň jisté, že je cosi shnilejšího ukrytého zrakům našich hrdinů. Co jiné ale čekat od jednoho z nej hororů posledních let. Abyste měli s čím srovnávat, mrkli jsme na nejpopulárnější čistokrevné seriálové horory (dle fandů IMDb) z posledních let.

5. Živí mrtví (2010)

Překvapivě až na chvostu seznamu se umístil Rickův Klub Věčně Umírajících Kamarádů. Živí mrtví sice stále patří mezi velmi populární seriály, existuje však zároveň i velká množina lidí, kteří nad nimi právě proto ohnou nos. Nutno navíc vzpomenout, že od největšího boomu ze 3. a 4. řady už uteklo hodně vody – stejně jako fakt, že tradiční hororové momentky tu nejsou k vidění zase tolik, a statisticky menší popularita najednou začne dávat smysl. Koneckonců, i Helix kolem zombies obmotal daleko více hororových scén!

4. Penny Dreadful (2014)

Daleko výživnější čistě hororové momentky ostatně oproti Živým mrtvým najdeme i v Penny Dreadful. Není se čemu divit – tenhle seriál sáhl po viktoriánské duchařině a vykradl pro své potřeby úplně každé dobové hororové klišé od posednutí duchem přes seance až po doktora Frankensteina. Ultrabéčkovou premisu však následně zalil miliony dolarů a hvězdným ansámblem v čele s Evou Green a prvotřídními kulisami, které by se neztratily ani v hollywoodském megafilmu. Nelze se divit, že fanoušci výsledek milovali!

3. American Horror Story (2011)

Když dva dělají totéž, není to nutně totéž – avšak když to udělají pětkrát, to je teprve důvod k radosti! American Horror Story začínal jako poměrně fajnový seroš s tématy jako třebas školní střelba a podobné aktuální srandy. Nebylo to špatné, ale zároveň jsme si od toho ani neslibovali kult. Jenže pak přišla druhá řada, která vyměnila všechny postavy i kulisy, ale zachovala herce. American Horror Story se od té doby stala čímsi jako hororovými Krajními mezemi, jenom analogicky střídající unikátní příběhy po řadách, nikoliv po dílech.

2. Batesův motel (2013)

Leitmotivem nejpopulárnějších hororů jsou rozhodně témata, která nejsou zrovna nejoriginálnější - Živí mrtví variují zombies, Penny Dreadful zase duchařiny. Jenom Batesův motel však přikročil k čistokrevnému remaku, respektive prequelu k původnímu Hitchcockově Psychu. Ačkoliv si od Batesova motelu nikdo nic moc nesliboval, solidní postavy, kriminální story i napětí dle kuchařky Carltona Cuse, tvůrce Ztracených, nakonec všechny přesvědčily o opaku.

1. The Magicians (2015)

Na absolutní špici seznamu nejpopulárnějších hororů se však překvapivě umístil průměrně hodnocený seriál The Magicians, jenž mívá v recenzích minimálně o deset bodů horší skóre. Nevadí! Relativně nové dílko totiž přichází s formátem "nenáročného hororu" odehrávajícího se na tajné univerzitě pro mágy a čaroděje. Řekl někdo "seriálový Harry Potter" na moderní vysoké? Ano! The Magicians není horor, po kterém máte chuť se podřezat, ale horor, u něhož si děsů příjemně užíváte, a dokonce byste vůči nim chtěli stanout spolu s hlavními hrdiny.

Druhá řada Helix pokračuje v pondělí ve 23.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný