9. ledna 2017 14:13

POZOR, SPOILER: Těchhle 6 postav nám nejvíc chybí v Živých mrtvých! Koho postrádáte vy?

Živí mrtví VI (13) - upoutávka

Hrdinové, kteří jsou častěji mrtví než živí.

V neděli ve 22.00 můžete na Primě COOL očekávat další díl Živých mrtvých. Jestli se něčím tenhle seriál proslavil, tak je to stejně velkou úmrtností hlavních hrdinů jako ve Westerosu. Zombie apokalypsa si vzala už tolik tváří, že jste na některé možná zapomněli – naštěstí jsme pro vás sesumírovali nejvýznamnější z těch, kterým se v Živých mrtvých (v prvních šesti sériích!) rozsvítil nápis GAME OVER.

6. Andrea

I když Andreu tak trochu nenáviděla jistá část diváků seriálu (kolik, to si nedovedeme tipnout), minimálně v našich srdcích má své místo jisté! Dílem je to pro představitelku Laurie Holden, již jsme žrali už v Aktech X a Silent Hill, dílem i pro komiksovou předlohu, ač je kreslená Andrea na hony vzdálená svému seriálovému já. Přesto: už od svého počátku, kdy jí zemřela sestra, byla Andrea v TWD psána jako tragická postava – odsun do věčných lovišť ji jenom zastihl rychleji než jiné její kolegy. A její neustálý sešup a pochybování nám prostě v Rickokracii tuze chybí.

5. Lori

Ani paní Ricková rozhodně neplatí za vehementně populární postavičku – přiznejme si však, že podobně hystericky bychom se na jejím místě asi chovali všichni a daleko méně z nás by v reálu bylo za Ricka a jiné drsňáky. Lori a Rick spolu navíc měli chemii nejistého vztahu, kterou později seriál nikdy znovu v téhle podobě nenahradil. Pro někoho to je jistě dobře. Kdyby však byla Lori skutečně tak ultimativně nudnou postavou, jenom stěží by její smrt na všechny z nás tak silně zapůsobila!

4. T-Dog

Možná máte problém si na tohoto čokoládového sympaťáka vzpomenout – T-Dog s námi v Živých mrtvých byl ovšem prakticky od prvopočátku, a to se rozhodně počítá! V seriálu, který se navíc humoru štítí víc než živí mrtvých, byl zprostředkovatelem občasného komického ulehčení. T-Dog nepůsobil jako typický, větrem ošlehaný přeživší, který rozdává headshoty jako hubičky, proto musel zemřít, a proto nám i chybí.

3. Hershel

Tenhle chlápek je inspirativní! Zažil úvod zombie apokalypsy, ale šel dál! Měl farmu, kde si pěstoval vlastní kolekci zombíků, přišel o ni, ale šel dál! Zůstal s Rickem a vzdal se snah o vůdcovství, ale šel dál! Hershel měl více energie než zajíček Duracel, ztělesňoval přitom relativně mírumilovné ideje, kterých nám v Živých mrtvých věru mnoho nezůstalo. Škoda, že se dočkal tak černohumorného finiše. Chybíš nám, Hershele!

2. Merle

Kdybychom byli prezidenty zeměkoule, jedna z prvních direktiv, které by od nás vzešly, by bylo větší obsazování Micheala Rookera. Tenhle televizní matador umí TAK DOBŘE hrát cynické sviňuchy a má k tomu TAK MÁLO prostoru. Ve 3. řadě Živých mrtvých to byl primárně on, nikoliv Guvernátor, kdo zvedal celkový zážitek nahoru. Navíc měl ojedinělý vztah se svým bráškou!

1. Shane

V seriálu, kde posledních X řad lidští záporáci obvykle pocházejí z řad externistů, na něž naši hrdinové náhodou narazí, byl Shane jednou z výjimek z pravidla! Nešlo o náhodném maniaka – jeho sešup do šílenství jsme mohli pozorovat postupně a mnohdy s ním i sympatizovat. Koneckonců, byl jen odrazem Rickova velení. Shane nám rozhodně chybí – tím spíše, že nikdy nedostal akurátního nástupce.

Živí mrtví vykročí na vaše obrazovky opět v neděli večer ve 22.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný