25. června 2016 15:59

Od Terminátora k Šílenému Maxovi: 7 nejkrutějších konců světa z filmů a seriálů

Živí mrtví V (1) - upoutávka

I konec může být cíl!

Živí mrtví se vracejí na Prima COOL! Připomínkový počátek 5. řady budete moct sledovat již tuto neděli od 22.05, a to je ideální čas si oživit nejen zombie apokalypsu pro Ricka a přátele, ale i nejkrutější seriálové a filmové apokalypsy vůbec!

Proroctví

Dost možná nejlepší film Nicolace Cage za poslední dekádu představil apokalypsu vlivem sluneční erupce. Ta na konci usmažila Nica i většinu jeho rodiny, společně s celou planetou. Proroctví je tak vzácným katastrofákem, kde planetu v poslední minutě nikdo nespasí. Pár dětiček sice zachránili ufouni, šlo však toliko o záchranu rasy odsouzené na vymření. A nekrutější na tom byla skutečnost, že lidstvo vlivem proroctví o záhubě vědělo půlstoletí dopředu!

Potomci lidí

Žádní ufouni, žádné kataklyzma – jenom postupné vyhoření celé rasy představili Potomci lidí. I když se apokalypsu vlivem neplodnosti lidstva zřejmě podařilo na konci filmu zvrátit, jisté to není – film končí otevřeně. Podobně nihilistický konec, plný alkoholických hrdinů, terorismu a světa bez dětí, aby však jeden pohledal.

Terminátor

Naopak konec světa se vším všudy představila klasika Terminátor! Atomové peklo bylo jenom první salvou – kdo přežil, toho čeká nelítostná válka proti robotům. I když je dané osudem, že nakonec vyhrají, v jádru Terminátora je přesto ukrytá krutá pointa – apokalypsa byla totiž zrovna tak vepsaná do historie dopředu, a je jedno, jak moc se Sára Connorová ve dvojce snažila ji zvrátit...

Nevědomí

Ufouni vyhráli, lidstvo je prakticky vyhlazené, a i pokud přežije, jeho domovina je na pokraji kolapsu a druhou invazi by nikdy nezvládla. Nevědomí začíná až půlstoletí po apokalyptické válce, a oproti Maxovi vykresluje docela jinou, ambientně poklidnou stránku světa po konci světa. Nic to nemění na faktu, že se zdejší lidstvo z kolapsu neprobere ani za milion let. Těm krásným obrázkům liduprázdné a životaprázdné krajiny to dodává echt náboj!

Šílený Max

Širá cesta před vámi, nedostatek vody i benzínu, vše s odérem dieselu - anebo střelného prachu. Atomová válka sice poslala lidstvo do doby kamenné, přeživší však stále mají poslední zbytky staré technologie – a nepoužívají ji k ničemu menšímu, než k mydlení se po svých nemytých palicích! Svět po svém zániku je v sérii Mad Max zkrátka doslova ukrutně zábavný.

Battlestar Galactica

Vychovat rasu robotů-otroků je zábava jenom dokud se proti vám nevzbouří a nevybombarduje vaši dvacetimiliardovou civilizaci pomocí stovek atomovek do zapomnění. Vše, co zbude, je hrstka kosmoletů s padesáti tisíci (!) přeživšími. Battlestar Galactica je seriál, který měl skutečně velmi drsný počátek! Apokalypsa byla totiž jenom startovacím bodem.

Vlákna

Dost možná nejkrutější realistický film o tom, jak by zřejmě v reálu vypadala atomová válka, je materiál na mnoho solidních nočních můr. Chladná britská režie, inspirovaná dokumentárními filmy, dává Vláknům syrovost, jakou nenajdete nikde jinde. Populárnějším atomovým filmem je možná původní Den poté, ale jedině ten, kdo zná Vlákna, zná i pravou tvář apokalypsy.

Alespoň té atomové. Ta zombická v Živých mrvých bude k vidění na Prima COOL už zase v neděli ve 22.05!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný