10. října 2016 17:02

Od Harryho k Deadpoolovi: 3 absurdní případy, kdy studia málem zničila vaše oblíbené filmy!

Aneb jak jsme kvůli studiovým blbounům málem nešli do kina na sprostého Deadpoola.

Hollywoodská studia a jejich majitelé a zaměstnanci často žijí v hodně odlišném světě. Ten jejich je narcistický, plný předsudků, strachu, nepravd a dalších negativních podnětů, kvůli kterým končí spousta jinak skvělých nápadů na dně odpadkového koše. V dnešní době to zkrátka mají těžké nejen začínající tvůrci, ale často i hollywoodští veteráni, kteří už natočili x kvalitních snímků, a přesto se musí dennodenně potýkat se studiovými zásahy, které zásadně odmítají násilí, mix dětských a dospělých herců nebo třeba šíleně sprostého bořiče čtvrté zdi jménem Deadpool. Přesně tak, v tomhle článku se zaměříme na dva vynikající filmy a jeden seriál, kterých jsme se málem vůbec nedočkali, protože pár kravaťáků nemělo vůbec ponětí, o čem ty náměty doopravdy jsou.

Živí mrtví a epizodní detektivka

Seriál Živí mrtví asi netřeba představovat. Zombie pecka podle známého komiksu vyloženě stojí na troskách hnijícího světa, úpadku lidstva a zoufalém boji o přežití. Jenže to se studiům, kterým seriál jeho tvůrce Robert Kirkman původně nabízel, vůbec nelíbilo. Jedno si tak dokonce přálo, aby hlavní hrdina seriálu Rick zůstal nadále aktivním policistou, který by každý týden řešil nějaký zombie-specifický případ. No, jak to bylo dál, už si asi každý domyslí sám. A díkybohu za to!

Harry Potter od Stevena Spielberga?

Ano, i na tohle málem došlo. Studio Warner Bros. mělo o dnes již legendární knižní sérii s Harrym Potterem velký zájem, zároveň se však bálo, že zasazení knih do Velké Británie místo Ameriky by mohlo uškodit ziskům. Navrhovalo tedy přesunout celý děj do Ameriky. Aby toho nebylo málo, celý film měl navíc natočit slavný režisér Steven Spielberg. Problém byl, že jeho vize byla už na autorku knih J. K. Rowlingovou příliš. Spielberg chtěl totiž spojit několik knih dohromady, do hlavní role obsadit toho kluka ze Šestého smyslu a celý film nakonec natočit jako animák. Ještě že si Rowlingová dupla a my dostali našeho originálního Harryho hezky tak, jak bylo zamýšleno.

Studio nenávidělo všechno okolo Deadpoola

Studio 20th Century Fox má s komiksovými filmy dlouholetou zkušenost. Koneckonců, společně s filmem X-Men z roku 2000 stáli víceméně u zrodu tohoto žánru tak, jak ho známe dnes. Nicméně ani přes jejich mutantní zážitky nebyli zpočátku vůbec nadšení z toho, že by měl vzniknout film jako je Deadpool. Až po uniklé testovací ukázce, která se rychle stala virální, dostal snímek zelenou. Byl to však boj až do samotného konce, jelikož studio se rychle po odmávání R-ratingu zaleklo, že by snímek mohl být přece jen až příliš drsný a tím razantně snížit jejich zisky z kin. Díky hvězdě Ryanu Reynoldsovi a jeho tvrdé snaze ale nakonec všechno dopadlo tak, jak má, a Deadpool se tak stal jedním z nejúspěšnějších filmů roku. A hádáte správně, dvojka už je dávno na cestě!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný