30. ledna 2017 16:02
Adam Vala

5 zásadních důvodů, proč jsou Živí mrtví mnohem lepší než Hra o trůny!

Vážně...

Ačkoliv jsou oba seriály – Živí mrtví a Hra o trůny – zasazeny do jiného časového období, mají spoustu styčných prvků. V obou seriálech stojí na pozadí hrozba útoku nemrtvých. V obou seriálech vystupuje opravdu hodně postav, ať už hlavních, či vedlejších. V obou se všechny postavy krásně vyvíjí a ani jeden seriál není příliš čitelný. Přesto ale existují důvody, proč jsou Živí mrtví lepší, tady jsou!

1) PŘÍBĚH JE STÁLE TEMNĚJŠÍ

Zatímco ve Hře o trůny se všechno schyluje k finální bitvě, po které by už mělo být zase dobře, Živí mrtví nemají konec. Díky tomu se může příběh stále zhoršovat a stávat se stále drsnější a neúprosnější vůči hlavním postavám. Pokud máte rádi pořádné temno, jsou Živí mrtví lepší volbou.

2) ŽIVÍ MRTVÍ JSOU VĚRNĚJŠÍ PŘEDLOZE

Svět Hry o trůny, resp. tedy ságy Píseň ledu a ohně, je obrovský. A tím myslíme OBROVSKÝ! Pro filmaře tak není vůbec snadné, zakomponovat do seriálu všechno, co utváří zmiňovanou ságu a spoustu důležitých linek je zcela vyškrtnuto. Na jednu stranu to nemusí vadit těm, kdo sledují pouze seriál, pokud ale chcete sledovat co nejvěrnější zpracování, mají Živí mrtví – i přes sérii změn a nových postav – k původní předloze mnohem blíže.

3) ŽÁDNÉ MÍSTO PRO PRIVILIEGOVANÉ

Ačkoliv jsou obě díla smyšlená a neměli bychom v nich hledat cokoliv realistického, pořád je uvěřitelnost důležitým aspektem, pomocí kterého mohou diváci lépe přimknout k danému seriálu. A stejně jako ve skutečném světě, ani zde nedostane nikdo nic zadarmo. Na rozdíl od Hry o trůny, kde je svět jasně vymezen na chudé a bohaté, resp. mocné a bezvýznamné. Buďto máte štěstí, anebo ne a nikdo s tím nic nenadělá.

4) NEMRTVÍ JSOU SKUTEČNOU HROZBOU

Ještě před tím, než budete cokoliv namítat – ano, dosud poslední série Hry o trůny naznačila, že s Chodci budou mít obyvatelé Západozemí celkem problém, předchozí sezóny se ale o Bílých chodcích jenom mluvilo. Zatímco v Živých mrtvých mají zombie skutečný dopad na hlavní postavy a jsou tou opravdovou hrozbou, před kterou je nutné mít se pořád na pozoru!

5) VŠE JE VÍCE KONCENTROVANÉ

Velikost a záběr Hry o trůny může leckoho vyděsit, i proto jsou Živí mrtví stravitelnější. Pomáhá tomu i fakt, že se děj neustále soustředí na semknutou skupinu lidí, takže i vyprávění je přímočařejší a případná úmrtí emotivnější. Naproti tomu dílo filmařů z HBO, resp. spisovatele Martina, pomyslné nůžky pořád rozevírá a divák tak může ztrácet přehled i případný kontakt s postavami.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný