15. listopadu 2017 09:01

Největší konkurence Avengers je tady! Jak se povedla očekávaná Liga spravedlnosti?

Batman a Wonder Woman už zase zachraňují svět. Musíte být u toho?

Avengers už jsme viděli v akci dvakrát a X-Meny dokonce šestkrát, takže je nejvyšší čas dát prostor "druhé straně". Liga spravedlnosti od DC Comics svádí dohromady Batmana, Wonder Woman, Flashe, Aquamana a Cyborga (a možná i samotného Supermana...). Tahle parta musí ochránit Zemi před novou hrozbou, která hledá tři vesmírné "mother boxy". A jestli chcete vědět, zda to stojí za návštěvu kina, jednoduše čtete dál.

Karel Ryška / Prima COOL

Čekáte ultimátní týmovku, která sesadí Avengers z komiksového trůnu? Tak to čekejte dál, Liga spravedlnosti je totiž jen spotřební komiksovkou, jakých už jsme viděli spousty. Banda hrdinů se tu musí dát dohromady, aby nabančila velkému digitálnímu padouchovi. A kdyby nešlo o tak slavné komiksové ikony, nikdo by se za filmem vlastně neotočil. Všechno se tu totiž děje hlavně z povinnosti (vydělat peníze...) a s minimálním zájmem o příběh nebo o postavy. Ani povedených fórů není moc a působivou akcí se bolestivě šetří, takže se připravte na obyčejnou fackovanou, která akorát marní potenciál slavného supertýmu.

Hodnocení: 6/10

Ondřej Mrázek / Prima COOL

Na Ligu spravedlnosti Zacka Snydera jsem se upřímně dost těšil. O to větší škoda, že ji asi nikdy neuvidím. Výsledný film je totiž jeden velký bordel, který s původní vizí režiséra Muže z oceli a Batman vs. Superman nemá nic společného. Dobře, jsou tu plánování hrdinové a ti tvoří jakýsi tým. Na jejich představení je však málo času, zároveň je tu totiž taky záporák z vesmíru, jehož kromě parodujících karikatur zmíněných hrdinů nikdo jiný zdá se neřeší. Vláda? Armáda? Novináři? Vystříháno. Zbyli jen hmyzí vojáci, antický dřevorubec Steppenwolf a parta nesourodých superhrdinů, kteří by hrozně chtěli být cool, ale film jim nedá nikdy úplně šanci.

Všechno, co z předchozích snímků dělalo relativně ojedinělou podívanou, u níž nechyběl ani přesah (byť spoustě lidí nesednul) a díky výraznému vizuálnímu pojetí (které taky spoustě lidí nesedlo) jste ji snadno mohli rozeznat od konkurenčních marvelovek, je zkrátka najednou pryč. Natočený materiál se jen slil dohromady, pak nastoupili pejsek s kočičkou a upekli dort. Výsledek tak bohužel patří k tomu nejtragičtějšímu, co se v komiksovém žánru kdy objevilo. Včetně bizárů jako Catwoman nebo Batman a Robin. Jestli má tohle být nový směr DC filmů, tak ne díky.

Hodnocení: 4/10

Petr Cífka / Prima COOL

To jsme teda dopadli. Deset let po Temném rytíři a třicet po Burtonových Batmanech, k nimž se vrací i hudba Dannyho Elfmana v Lize spravedlnosti, to Netopýří muž dotáhl v prázdnou postavičku, které nebudete fandit a ani její osud kdovíjak prožívat. Je totiž nudná stejně jako ostatní - bez šťávy, bez energie a bez možnosti vedle ní trávit zábavné chvilky.

Odpověď na Avengers se vůbec nepovedla, protože pokračuje v linii zklamání z Batman vs. Superman a ještě víc prohlubuje nešvary tohohle blockbusteru. Dialogy jsou prázdné, pokusy o humor marné, akce digitálně přeplácaná a bez napětí a celkově ve filmu není vůbec nic, co byste museli vidět. Ruce pryč!

Hodnocení: 5/10

Vyrazíte na Ligu spravedlnosti do kina nebo ne? Dejte vědět v komentářích!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný