11. září 2019 11:14

Jak vznikl seriál Vlčí instinkt a dalších 6 zajímavostí o dokonalém francouzském seriálu

Když zkušený policista vymění ruch velkoměsta a brutální kriminální případy za ospalé maloměsto, myslí si, že má konečně vyhráno a vytoužený klid. Opak je ale pravdou, jako kriminalistu ho čeká nejtěžší případ za celou kariéru. Vlčí instinkt můžete sledovat každou sobotu a neděli na Prima KRIMI. Podívejte se s námi do zákulisí vzniku francouzského fenoménu, který si svou kvalitou získal svoje fanoušky.

Alex Hugo je dobrák od kosti, ale také unavený policista z města plného mafiánů Marseille. Kvůli vysněnému klidu přijímá místo v idylickém horském městečku v Alpách. Jenže netuší, že ho v jeho policejní kariéře čeká nejnebezpečnější případ ze všech, kdy půjde o život i jemu samotnému. V Alexovi se tak probouzí vlčí instinkt. Kriminální zločiny řeší v divoké přírodě, kde je potřeba využívat instinkty k tomu, aby vůbec někdo mohl přežít.

Vlčí instinkt můžete sledovat na Prima KRIMI každou sobotu ve 20.15.

PŘEHRAJTE SI SERIÁL VLČÍ INSTINKT ONLINE

Za Vlčím instinktem stojí náhoda v knihkupectví

Zajímavostí ovšem je, jak slavný francouzský seriál Vlčí instinkt vznikl. Podle autorů televizního seriálu za to mohla šťastná náhoda. Francouzská producentka Delphine Wauthierová si nechala poradit v knihkupectví a koupila si román Smrt a ten dobrý život spisovatele Richarda Huga, ve kterém se dobrosrdečný policajt přestěhuje z velkoměsta na venkov v americké Montaně. Nejdříve tam najde klid, ale pak ho dostihne nejnebezpečnější případ jeho kariéry.

Náhoda, která pomohla vytvořit oblíbený francouzský krimi seriál napomohla tomu, že si divácký ohlas vyžádal už pět sérií a celkem 14 epizod. Každá epizoda má délku 90 minut – stejně jako celovečerní televizní film.

Děj Vlčího instinktu se odehrává ve fiktivním městečku Lusagne, které má ležet ve stejnojmenném, také fiktivním, alpském údolí.

Vlčí instinkt se natáčí v prostředí francouzských Alp v regionu Hautes-Alpes, hlavně v místních národních parcích Ecrins a Calanques – v údolí Clarée a v horském městečku Névache položeném 1596 metrů nad mořem.

Samuel Le Bihan, který hraje hlavního hrdinu Alexe Huga, říká, že i když je rozený Bretaňec a pochází z rybářské rodiny, hory ho naprosto okouzlily. Dodává, že seriál se natáčí v průběhu léta ve vysokohorských podmínkách 2000 metrů nad mořem. Slunce tady pálí a bouřky mají velkou sílu. Štáb byl dokonce několikrát zaskočen náhlou sněhovou přeháňkou.

Sledujte Vlčí instinkt každou sobotu ve 20.15 na Prima KRIMI. Francouzský seriál najdete i online v našem archivu iPrima.cz.

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný