10. ledna 2017 17:02

Od Zaklínače k Aragornovi: 5 nejlepších fantasy drsňáků

Vikingové I (8) - upoutávka

Frajeři s mečem a magií.

Již osmým dílem vás v pondělí ve 22.10 na Primě COOL poctí Vikingové! Tentokrát nadejde čas obětí, který docela ohrozí řadu důležitých postav. Ještě než ale kouknete, jestli některý z ústředních drsňáků nezaklepe středověkýma kanadama, připomeňte si jeho největší kámoše z dalších světů fikce.

Conan

Obvykle tímhle pacholkem končíme, tentokrát mu však dáme pokoj hned na úvod. Conan je totiž tak prototypálním fantasy borcem, že by jeho jméno stejně jenom po celou dobu viselo v éteru. Cimmerijský řezník, jehož původní máničkovské rysy přepsal Arnold Schwarzenegger ve filmu z roku 1982, se stal předlohou nesčetných kopií pro tři své základní kvality: je to mistr bojovník, umí si užívat a alespoň ve filmu... nepobral příliš rozumu. Conan se tak stal třebas bezpečným přístavem pro každou druhou fantasy videoherní postavu. Jenže originál je jenom jeden – a stále držíme palce, aby Arnie natočil vysněný třetí film, v němž by jeho story završil!

Aragorn

Oproti tomu dědic královské linie Aragorn působí daleko více dojmem přeživšího, jenž by potřeboval trochu více pojíst, než jako zabiják každým coulem. Však je také původně hraničář. Oproti kolegům to umí jak s mečem, tak i s lukem a prvotřídně ovládá jízdu na koni. A krom toho dovede do akce zburcovat dokonce i armádu kamarádských duchů. Navíc Aragorn působí dojmem, že by se s ním dalo docela fajnově pokecat v taverně bez obav, že uprostřed debaty začne v opilosti porcovat každého kolemjdoucího...

Hound

Vybrat zástupce ze světa seriálové Hry o trůny byl oříšek, ale výjimečné přeživší schopnosti Hounda nakonec zajistily pozici jemu. Jasně, i Jon Snow se umí ohánět s mečem – ale je trochu moc mladý, trochu moc aragornovský a bez magie by skončil pod drnem. Hound obchází každý z inkriminovaných problémů – navíc nepůsobí jako hezounek ani zrovna kladný hrdina. I jeho cynické srdce však nakonec došlo jistého obměkčení – naštěstí ne příliš, nýbrž tak akorát, aby pořád působil jako chodící tank! Tak ať kuřátka chutnají dobře!

Geralt

Naopak ve světě videoherní fantasy máme prakticky hned jasno. Ačkoliv konkurence vychází pořád tuze dost, a zejména věci od BioWare, Bethesdy a Black Isle by si zasloužily delší zmínku, přednost musíme dát Zaklínačovi. Nejenže disponuje typicky východoevropskými kulisami, které jsou ještě o řádný fous temnější a nihilističtější než západní fantasy, ale jako bonus platí z celé sestavy za zdaleka největšího pařmena, jehož v podstatě víc než samotné hrdinské skutky proslavily jeho skutky v krčmě a nevěstinci. K tomu všemu jde navíc o rozeného ironika – když se to vezme kolem a kolem, kdyby někdo udělal z našich drsňáků týmovku à la Avengers, Geralt by v ní byl za Iron Mana!

Gandalf

Na závěr se od maníků s mečem na moment odchýlíme – ale fakt jenom na moment, i Gandalf totiž ve filmech disponoval solidním žabikuchem a fyzičkou, nad níž může spousta borců jen ronit slzy. Namísto svalů měl navíc čáry – a jaké, panečku! Gandalf navíc ze všech nejvíc pochopil, že správný drsňák musí čas od času koupil za svůj tým kulku. I když se z toho nakonec díky svým nezemským kořenům docela fajnově vylízal (dokonce si mezitím stihl i vyprat!), jistý element temnosti a jinakosti mu ve filmové sérii už navždy zůstal. Skutečnost, že vypadá jako senior, mu přitom na krutosti dodává ještě víc!

Vikingové vyplouvají již v pondělí ve 22.10 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný