20. října 2017 11:56

Tohle je 5 nejděsivějších reality show všech dob! Znáte je všechny?

Prima COOL - Vězni hororu

Zkusit si je mohl každý.

Také vás někdy napadlo skloubit horor a reality show? Nač koukat na partu nebožáků ve vile, když je mohli šoupnout do strašidelného hradu? Právě takovou premisou disponují Vězni hororu, kteří začínají již ve středu 25. října ve 22.20. V historii reality show však podobný přístup zkoušelo hned několik odvážlivců. Komu se vyplatil nejvíc?

5) Vězni hororu

Co kdyby vás reality show převezla do odlehlé usedlosti nebo strašidelného hradu a nařídila vám "Přežij do rána?" Pokud byste krom toho chtěli v časovém limitu získat i zdejší poklad, namísto klepání se v rohu byste navíc museli plnit děsivé úkoly. Že to zní fajn? Inu, tak právě takoví jsou Vězni hororu. V seznamu však nezůstaneme jenom u naší novinky…

4) Fear

Nápad na strašidelnou reality show tu totiž byl již před 17 lety, kdy kanál MTV přišel s jednou řadou reality show Fear. Pořad lze popsat jako Záhadu Blair Witch říznutou Survivorem – figuruje tu totiž šest soutěžících vybavených kamerami, kteří prozkoumávají strašidelná místa a mají za úkol najít nadpřirozenou aktivitu. Pořad měl svého času velké ratingy, jeho natáčení však vyšlo velmi draze. To se mu stalo i osudným.

3) Svědci paranormálních jevů

Podobně můžete z COOLu znát i Svědky paranormálních jevů, kteří ilustrují, že není reality show jako reality show. Zatímco v běžných totiž lidé zápolí o cenu, ve Svědcích máme tu čest spíše s čímsi mezi Akty X a Věřte, nevěřte. Skuteční (údajní) lidé, kteří kdysi uzřeli létající talíř nebo Cthulhu, tu líčí svůj zážitek, zatímco je ilustrován na hraných pasážích. Výsledek dovede pobavit podobně jako Věřte, nevěřte, v němž by namísto komandéra Rikkera vystupovali lidé, kterými se zdejší příběhy inspirovaly.

2) Murder in Small Town X

S tímhle dílem se blížíme současnosti, Murder in Small Town X byl totiž vysílán sotva před pár lety. Desatero běžných lidí tu bylo přivezeno do fiktivního městečka, kde dostali za úkol lapit fiktivního sériového vraha – respektive jej vybrat z 15 podezřelých. Nakonec dva z vyšetřovatelů týden co týden vyrazili do lokace, kde mohli najít jméno nevinně obviněného (takže se řady pachatelů snižovaly), ale také být „zabiti“ vrahem…

1) Solitary

Pokud vám v seznamu reality shows schází vícero pořadů, kde byste se o hráče mohli bát, namísto toho, abyste jim záviděli, nemusíte dále smutnět! Solitary totiž před pár lety přišla s tím, že vydá padesátitisícovou výhru vítězi toho, kdo přežije nejdéle na fiktivní vězeňské samotce. Poslední řada sice skončila v roce 2010, i tak jsme si však jistí, že v posttraumatickém syndromu žije v myslích svých účastníků dál.

Vězni hororu začínají již ve středu 25. října ve 22.20 a uvidíte je v podobný čas každý další den až do úterý 31. října.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný