16. srpna 2020 20:16
Michael Pšenák

ZEDKO: Jsem si zcela jistý, že po pár dnech bude forma zpět

Stále se opakují otázky, proč 1. Tipsport COOL liga odstartovala bez SINNERS? Odpověď je však jednoduchá, a to proto, že si předem naplánovali hráčskou pauzu, aby se všichni dokázali vyčistit hlavu a vlétnout do druhé poloviny sezóny naplno. Na první představení domácí jedničky si tak ještě týden počkáte, my vám však nyní přinášíme rozhovor s Jindřichem 'ZEDKO' Chybou.

Když se ohlédneš za první polovinou sezóny, jde ji hodnotit i jinak, než pozitivně?

Když vezmu první polovinu sezóny na česko-slovenské scéně, tak ta proběhla podle představ. Obě ligy jsme dokázali vyhrát, takže bych hodnotil na jedničku. Kdybychom se zpětně podívali na evropské turnaje, tak tam opět nechybělo mnoho, aby jsme udělali nějaký "větší úspěch", avšak na zahraniční scénu to chce ještě trošičku pracovat.

S týmem máte aktuálně dovolenou, proč jste se rozhodli mít pauzu teď? Jak jsi volný čas využil ty?

Volný čas trávím především s kamarády a rodinou. CS:GO nehraju vůbec. Cítil jsem na sobě, že potřebuju odpočinek, a stejně tak to cítil celý tým. Proto jsme se rozhodli vzít si dovolenou hned po konci ESEA ligy. Hlavním důvod bylo resetování hlavy před tím pro nás nejdůležitějším, a to jsou opět 1. Tipsport COOL liga, Sazka eLEAGUE a pro od září ESEA Advanced, kde bychom chtěli bojovat a ještě se o jednu ligu posunout výše.

V sestavě jste společně s eSubou neudělali jedinou změnu. Pomůže vám to v nabírání formy po pauze?

U nás jsem si zcela jistý, že po pár dnech bude forma zpět, ještě než jsme odcházeli na dovolenou, tak poslední dny jsme měli opět neskutečnou formu a hráli jsme možná ještě lépe než kdy jindy předtím.

Kdy se jako tým vrátíte k tréninku a máte v plánu se připravovat nějak speciálně?

Dovolená nám končí 21. 8. a hned den poté odjíždíme na osmidenní bootcamp do Liberce, kde začne tvrdá příprava na vyvrcholení sezóny.

Po tak dominantních měsících se často spekuluje o motivaci. Jaký máte cíl v SINNERS?

Motivaci máme furt. Jdeme obhájit obě ligy zde na naší scéně a na zahraniční scéně dokážu momentálně vypíchnout ESEA Advanced, kde chceme určitě bojovat o slot v MDL.

Tipsport COOL liga už běží. Vnímáš mezi konkurenčními týmy někoho, kdo by vás mohl stíhat?

Kdybych měl porovnat letošní jarní Tipsport COOL Ligu a teď probíhající letní split, tak ty týmy jsou úplně o něčem jiném. Bude to tu hodně vyrovnané, a zde nepřipadá k úvahu žádné podcenění žádného soupeře, jdeme s každým na plný plyn! Já už jsem minule v rozhovoru říkal, že mě mrzelo když Dark Tigers nepostoupili do play-off. Tam to bylo tuším nějak o kousíček, věřím, že teď to vyjde a budou ještě kousat.

Mnozí se těšili na offline kola, která však kvůli aktuální situaci nepřipadají v úvahu. Jak pociťuješ současnou situaci?

Na LAN turnaje jsme se všichni těšili, každého člena našeho týmu to štve. COVID moje aktivity jinak určitě neovlivnil, pro mě se nic nemění. Stále hraju, hraju a trénuju – teda kromě teď o dovolené, to nehraju. (smích)

Jak bys navnadil fanoušky, aby diváci fandili právě SINNERS?

Já bych fanoušky rád za celý tým SINNERS navnadil fanoušky naší hrou. Vážíme si šance hrát profesionálně a dáváme tomu maxim, od každodenních tréninků, přes povinnosti vůči SINNERS a jejich partnery, až po oficiální zápasy. To by mohlo být fanouškům na tuzemské scéně sympatické.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný