16. května 2020 19:27
Michael Pšenák

Třinácté kolo určilo zápletku vyvrcholení 1. Tipsport COOL ligy

Před třináctým kolem existovalo několik otázek a nyní už zbývá rozluštit pouze jedinou. Třinácté pokračování 1. Tipsport COOL ligy nabídlo jedno neuvěřitelné překvapení, které ale v konečném důsledku nemusí hrát vůbec žádnou roli. Pojďme si tedy tohle zajímavé kolo projít pěkně popořadě. Na konci článku najdete pod záznamy také tabulku.

BloodyDevils 16:9 CZC.eSuba

Pamatujete si na kvalifikaci, kde BloodyDevils fenomenálními individuálním výkony odsoudili k působení ve 2. lize Team BRUTE? Tak právě tahle historie se opakovala právě teď, protože BDS už nemají šanci na záchranu a hráli maximálně tak o čest. Ani pick&ban přitom nenasvědčoval žádné překvapení, protože na Mirage CZC.eSuba v pondělí zničila Eclot Gaming a na Trainu, který se nakonec hrál, jako první tým v lize porazili SINNERS. Hvězdy ale ďáblíkům opravdu přály a vše začalo už 1vs3 clutchem v prvním kole v podání Fekiho, na které následoval zisk celé řady bodů díky nevzpytatelné agresivní hře na styl „nemáme co ztratit“. Na závěr první strany se blýskl parádním AWP acem Kokaina a 8 bodů za útok na Trainu bývá většinou jednoznačným klíčem k vítězství. Na druhé straně byly zřejmě i hlavy dole a po změně stran se velký šok pouze dokonal.

Team Gravity 14:16 SINNERS

Gravity už oficiálně ani nehrají ve složení, ve kterém dokončují ligu, nicméně stále bojovali o možnost záchrany a posunu na barážové pozice, takže se jasného favorita nezalekli. SINNERS navíc už tradičně nezvládli ani jedno pistolkové kolo, což je na začátku obou stran pro soupeře vždy určitá vzpruha. Šampion základní části už ale svým způsobem o nic nehraje, a proto se zpočátku snažil hrát především individuálně. Na to ale byla Kaparzova banda připravena, především díky skvěle fungujícímu double AWP setupu, ve kterém to pálilo především zur1sovi. Pokud by Gravity disponovali ještě o něco větší týmovou kvalitou, zápas klidně mohl skončit 16:9 stejně jako v prvním čtvrtečním případě. SINNERS ale včas dokázali přetočit na správné obrátky a zápas zvrátit.

Gunrunners.AOC 16:12 Dark Tigers

Gunrunners byli v lize proslulí tím, že i když spolu tolik jako tým netrénovali, tak se na základě svých kvalit dokázali připravit a hlavně naladit tak, aby své soupeře dokázali porážet. Tenhle souboj mohl být pro konečnou tabulku velice důležitý, což si sami hráči uvědomili a dle slov xperrience se na něj opravdu poctivě připravili. Po prohraných pistolkách se jim navíc podařilo vyhrát šest kol v řadě, a i když následně několik ztratili, tak T strana mohla být z jejich pohledu hodnocena jako úspěšná. Druhá strana však byla houpačkou, kde se hra převíjela ze strany na stranu. V jeden moment ale GRS začali nacházet klíč k úspěchu, jak ubránit útoky Dark Tigers a díky lépe zvládnuté koncovce nyní mají jistotu, že se v semifinále ligy na sto procent vyhnou favoritovi číslo jedna.

Universe 3:16 Eclot Gaming

V posledních dnech se hodně hovoří o nepohodě v táboře Eclot Gaming, oproti tomu Universe minule potrápili Gunrunners.AOC. Předpoklady tedy nebyly vůbec jednoznačné, ale jak už se predikce v tomhle kole několikrát rozcházely se skutečností, tak i tady nakonec bylo vše naprosto jinak. K1-FiDa a spol. si totiž vůbec nelámali hlavu a šli do každého souboje po hlavě. Nutno říci, že na rozdíl od souboje s CZC.eSubou se to tentokrát ukázalo jako správná volba. Pistolky sice Universe ještě zvládli, poté ale ECLOT nastolili jasnou diktaturu a soupeře odmítali, byť krátkodobě pustit do zápasu. Když to navíc v několika případech zaskřípalo, tak se rko ukázal být skvělým clutch masterem. ECLOT tuhle výhru jednoznačně potřebovali, vyhráno ale ještě nemají.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný