8. května 2020 19:27
Michael Pšenák

Tři kola do konce 1. Tipsport COOL ligy není stále nic jasné

1. Tipsport COOL liga je zajímavá především na druhém až pátém místě, kde každý čeká na zakopnutí ostatních, aby si zajistil postup do play-off. Tohle kolo byla řada na CZC.eSubě, která vyzvala dosud neporažené SINNERS. Nakonec ale ani tato hozená rukavice nepomohla a na boji o TOP 4 se v jedenáctém kole nic nezměnilo.

Gunrunners.AOC 16:10 Team Gravity

Všechno dění odstartoval zápas, který byl alespoň dle statistik one man show jedné hvězdy. Tou ale nebyl oskar, který za Gravity tentokrát nenastoupil. I přesto zápas patřil sniperům, na jedné straně forsyymu, na té druhé double AWP setupu zur1s, KAPARZO. Výkonnostně nepropadl na serveru nikdo a svědky jsme byli pěkného klání s řadou důležitých clutchů, nebo alespoň pokusů o ně. Jediným rozdílovým faktorem byl forsyy, který se v předposledním kole dokonce vytasil s pěticí killů a právě díky němu si GRS udrželi druhou pozici.

BloodyDevils 5:16 Eclot Gaming

Otloukánci z BloodyDevils v průměru prohrávají zápasy o 9 až 10 bodů a i tentokrát se tento průměr bohužel vyplnil. Veto překvapivě proběhlo úplně stejně, jako v prvním vzájemném duelu, kde jsme také viděli Dust2. Úvod v podání BDS sice nebyl špatný (a Rutk0 se ukázal s hezkým 4k), což je ale opakovanou písničkou většiny jejich zápasů. Od stavu 3:3 a posléze 6:4 si ECLOT převzali tempo hry a opět šlo o rychlý a jednoznačný proces.

Dark Tigers 16:8 Universe

Pokud byl forsyy rozhodujícím hráčem druhého zápasu dne, tak u třetího byla show v podání jednoho hráče ještě výraznější. M0nnlich3r patří mezi největší komety celé soutěže a i když většinu času je odstřelovačem, tak proti Universe tentokrát potvrdil svoji všestrannost. Molotov ace ve druhém kole byl pouze předzvěstí 4k s M4 nebo 1v2 clutche, které ještě v první straně předvedl. Do té druhé se uvedl druhým acem v zápase, tentokrát vzorným pistolkovým. Celou jízdu zakončil parádními openy s Deaglem nebo AK-47, a bylo vymalováno.

CZC.eSuba 16:13 SINNERS

Poslední zápas kola byl současně největším šlágrem, ve kterém si SINNERS mohli s předstihem zajistit výhru základní části. Možným překvapením ale byla vybraná mapa, protože SINNERS až dosud Train v lize jako jedinou mapu nehráli a začali jej více trénovat až v poslední době. Blogg1s po zápase pro změnu řekl, že jej čekal a s týmem na něj byli připravení na jedničku. První vítězství nad SINNERS se ale nerodilo lehce a kromě těsných kol nehrály CZC.eSubě do karet ani technické potíže, kdy Levi nemohl zápas dohrát. Vlivem mentálního tréninku se ale eSubáci drželi, z původně nepříznivého stavu se nesesypali a dokázali zápas parádně otočit.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný