25. května 2020 17:32
Michael Pšenák

Tento čtvrtek budete mít jedinou příležitost na kvalifikaci do letní Tipsport COOL ligy

Velkou provázanost jednotlivých sezón Tipsport COOL ligy v letošním roce jsme avizovali se startem jarní části. V první lize se vyměnily tři týmy, tři spadly o stupínek níže a se druhou ligou se zatím rozloučily dva nejhorší celky – které soutěž ani nedokončily. Další dva ale ještě čeká baráž, do které se můžete kvalifikovat nyní i vy!

Kvalifikace do 2. Tipsport COOL ligy je pro letní část sezóny možná dvěma cestami. V první řadě se od 6. května odehrává měsíční žebříček na platformě FACEIT, odkud dva týmy přímo postoupí do 2. nejvyšší soutěže. Zapojit se do 3. Tipsport COOL ligy může i v tuto chvíli naprosto každý, ladder bude ukončen 31. května v 18:00. Postupová místa aktuálně drží týmy nOorga a RAMS Academy, zejména okolo 2. místa ale nic není rozhodnuto. Tato soutěž je naplánovaná i pro letní část sezóny, kdy ale její doba konání bude podstatně delší.

Druhý případ možnosti postupu do 2. Tipsport COOL ligy se týká přímé otevřené kvalifikace, která proběhne pouze jedna jediná, a to v termínu 28. května od 18:00. Turnaj se uskuteční formátem BO1 Double Elimination, jeho vítěz se o slot ve 2. lize utká proti 6. celku základní části (Vikingekrig Esports) a poražený finalista vyzve 5. celek základní části (DEFEATERS). Tato baráž proběhne pouze o dva dny později, v sobotu 30. května.

Registrovat se do kvalifikace do letní 2. Tipsport COOL ligy můžete ZDE

Otevřená kvalifikace má však jednu důležitou podmínku o účasti. Protože je 1. a 2. Tipsport COOL liga otevřená pouze organizacím, tak stejné pravidlo se bude týkat i tohoto kvalifikačního turnaje. Ten je tím pádem určen pouze pro týmy, které v daný moment působí pod existující organizací. Po zkušenostech z minula jsme se jako pořadatel Tipsport COOL ligy rozhodli spojit síly s Asociací gamingových klubů, která jako nestranný subjekt bude vyhodnocovat, kdo je, a kdo není oprávněn se kvalifikace účastnit na základě těchto kritérií:

  1. Klub má právní formu registrovanou na území EU, Velké Británie nebo Spojených států
  2. Klub má jasně danou a organizátorovi dostupnou kontaktní osobu pro danou soutěž
  3. Klub se aktivně účastní soutěží v rámci obecně uznávaných esportových titulů, a to po dobu nejméně 3 měsíců
  4. Klub se veškerými prostředky zasazuje o dodržování pravidel soutěží a obecných pravidel slušného chování, a to u všech svých členů.

V případě jakýchkoliv otázek kolem Tipsport COOL ligy a našich CS:GO turnajů se neváhejte obrátit na admin tým na našem Discordu. Více informací o ligovém dění mezi jarní a letní sezónou najdete zde.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný