11. srpna 2020 15:16
Michael Pšenák

Streamer blade či hvězdy v Projektu F a Universe: Kdo si v létě podmaní 2. Tipsport COOL ligu?

2. Tipsport COOL liga na jaře nabízela parádní show především od týmů BRUTE a Sampi. Po jejich postupu, společně s eEriness MARVO, jsme však i tady přivítaly zajímavé přírůstky. Start letní soutěže je za rohem, tak si pojďme představit ty, kdo bude aspirovat o postup výše. Poprvé v historii totiž budou ligy fungovat i meziročně!

Favorit číslo jedna je jasný

Do 2. Tipsport COOL ligy propadly tři týmy, všechny ale představí zbrusu nové složení, kde zůstali vždy jen kapitáni. Nejžhavějším želízkem v ohni je však tým, který pro start soutěže bude hrát pod označením Projekt F. Tým v čele se zkušeným IGL leckrem a s dalšími hvězdnými hráči jako AJTT nebo capseN má jen ty nejvyšší ambice, avšak kvůli vzniku až v polovině roku musí začít od píky. Vhod mu tak přišel dodatečný Last Call po dvou propadlých slotech. Pro doplnění – do ligy sice jsou vpuštěny pouze týmy hrající pod organizací, avšak Projektu F byla udělena výjimka, protože nám byly předloženy veškeré materiály o tom, že v průběhu základní části bude vše oficiálně komunikováno a nyní se čeká pouze na formality. V průběhu ligy tak můžete čekat přejmenování.

Kdo se bude snažit o návrat?

Universe, Team Gravity, BloodyDevils. Tohle trio zvládlo jarní sezónu 1. ligy nejhůře a v nových sestavách se bude snažit o postup zpátky. Nejlépe z těchto týmů vypadá nová sestava Universe, v jejímž čele je nadále rpg, který se nyní obklopil jmény jako Dev7l nebo uZman. Pokud to bude šlapat, tak jde na papíře o druhý nejlepší tým soutěže. Jako další tu máme BloodyDevils, kam Kokaina přivítal čtyři nepříliš známé hráče a důležité hlavně to, aby kluci spolu vydrželi – na rozdíl od jara – hezky pospolu. Team Gravity v čele s Kaparzem také skrývá několik neznámých tváří, kterým zkušený kapitán rád dává šanci. Z pětice však můžete znát Dockstara (dříve BDS) a Matyse, jenž na jaře hrál pod přezdívkou misma. Také tady se ale těžko odhaduje, jak na tom budou.

Známý streamer nemůže chybět

Liga bude okořeněná také o jednu známou osobnost, jež v minulosti patřila mezi domácí špičku, ale poslední roky se věnuje hlavně streamování. Blade, nebo bladeito, chcete-li, se přidal k týmu RAMS Academy, který prošel z 3. Tipsport COOL ligy a následně prošel menší obměnou. Kromě blade však do týmu přišel například i dreez, který patří k možným nadějím domácí scény a nyní bude mít velkou šanci se ukázat. Velkou výhodou sestavy, jenž přešla pod ValueSkins, je fakt, že minimálně většina týmu se zdá opravdu dlouho a chemie bude fungovat. Je však otázkou, jestli tento základ v kombinaci se srdíčkem, které blade a spol. často do hry dávají, může stačit.

S kým se také musí počítat

Zapomínat se nemůže ani na tým DEFEATERS, který na jaře nezvládl finiš základní části a místo boje o postup si zahrál baráž o udržení, kde však zvítězil. I tady však mezi sezónami došlo k výrazným změnám a dá se tak říci, že liga bude vlastně úplně jiná, než v jarním vydání. Nejdůležitějším setrváním je přítomnost heikkoLa, který individuálně patřil ke špičce soutěže. V týmu zůstal také Tomyo a ze tří akvizic je nejzajímavější příchod Adejise, jenž bude vykonávat roli in-game leadera. Například bestch má navíc z jara zkušenosti z hostování v nejvyšší lize, takže i když to tak na papíře nemusí zprvu vypadat, tak na DEFEATERS se v boji o špičku nesmí zapomínat.

... a ti ostatní, řekněme outsideři

Šest týmů za námi, a tak zbývají poslední dva. Možná největším otazníkem celého složení by mohla být sestava Online Vision Gaming, která vložila nejvíce úsilí do 3. ligy a nyní bude muset ukázat, jestli je připravena na vyšší level. V sestavě vedené Kadimem nefigurují žádná proslulá jména, o to více může jít ale potenciálně o černého koně. Osmičku účastníků uzavírá výběr Gifted Gaming, jenž spolu s Projektem F postoupil z Last Callu. Jediná ryze slovenská sestava obsahuje hráče jako OxidE, FluxX nebo Abdel, kteří už se leckde ukázali a čistě dle individualit by nemusely hrát druhé housle. Nejdůležitější tady zřejmě bude, aby tým vydržel pospolu.

Kompletní informace a rozpis všech zápasů najdete ve výsledkovém servisu

2. Tipsport COOL liga startuje prvními dvěma koly v úterý 11. srpna, oproti jarní sezóně však bez přítomnosti oficiálního streamu. Naproti tomu však budou všem hráčům povoleny přenosy na jejich vlastních kanálech, takže o své oblíbené hráče v plném rozsahu nepřijdete. Minimálně u bladea se tak jistě dočkáte velké show!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný