25. června 2020 20:00
Michael Pšenák

SHOCK o titulu MVP Tipsport COOL ligy: Neměl bych přestávat, protože vždy to může být lepší

S mírnou odmlkou jsme si pro vás připravili rozhovor s nejužitečnějším hráčem Tipsport COOL ligy, kterým jsme vyhlásili Maxe 'SHOCK' Kvapila. Ten získal svůj druhý titul v řadě poté, co loni na podzim vyhrál s eSubou, tentokrát ale svého bývalého zaměstnavatele se SINNERS sesadil. SHOCK se prezentoval dominantně v základní části i play-off, jeho volba tedy byla jednoznačná.

Jak hodnotíš jarní část sezony pohledem hráče SINNERS?

Určitě dost pozitivně, i když to mohlo být i lepší, co se týče zahraničních turnajů, kde jsme určitě měli na to se dostat dál. Co se týče domácí scény, tak na té jsme vyhráli obě největší ligy, takže určitě velká spokojenost.

Je tenhle půlrok pro tebe osobně nejlepší období kariéry?

Nepochybně ano. Tak, jak teď hrajeme, ať už skillově, nebo týmově, tak jsem doposud v žádném takovém týmu nehrál. Takže z tohoto hlediska určitě.

Splňuje dosavadní působení v SINNERS vše, co sis sliboval?

Momentálně jsme doma sice asi nejlepším týmem, ale každý z nás si od toho slibuje určitě více, a to hitnout tu Evropu a posouvat se furt dál a dál.

Kterého úspěchu si za letošní půl rok nejvíce ceníš? Nebo je to spíše kombinace?

To se úplně říct nedá. Nejvíce si ale určitě cením výher v Tipsport COOL lize i Sazka eLEAGUE, a potom asi výhry nad Complexity. Snad se nám toho podaří vyhrát ještě o dost více v následujících turnajích.

Souhlasíš s tvrzením, že individuálně mají SINNERS to nejlepší na domácí scéně?

To určitě ne. Každý hráč na té vyšší úrovni je v něčem lepší než ten druhý a naopak, takže říkat to, že nás pět jsme těmi nejlepšími hráči na domácí scéně, je určitě blbost. Nejdůležitější je, aby si těch pět hráčů prostě sedlo po týmové stránce a každý věděl, co od toho druhého očekávat – a to si myslím, že se nám podařilo a právě to nás dělá tak silným týmem. K tomu samozřejmě je třeba přičíst i to, že jsme si sedli i po lidské stránce.

Co pro tebe tím pádem znamená získat ocenění Logitech MVP za Tipsport COOL ligu?

Znamená pro mě nejvíce asi to, že jsem teď na tom dobře individuálně a neměl bych přestávat, protože to furt může být lepší. Nejvíce si cením toho týmového vítězství, titul MVP už je jen takové menší plus.

Proti jakému soupeři se ti na domácí scéně nejhůře hraje a proč?

Nejhůře se mi asi hrálo proti týmu Brute ještě v té staré sestavě s Ajttem, a to kvůli jejich playstylu, který se nedal moc číst. Ale teď, když se rozpadli, tak nemám žádný tým, proti kterému by se mi hrálo vyloženě špatně.

Co si myslíš o nové konkurenci, pokud by se naplnily spekulace o týmu Entropiq?

Těžko říct. Hráči jsou to určitě dobří a bude záležet hlavně na nich, jak to dají všechno dohromady a jak budou makat. Určitě mají na to nás tu sesadit z „trůnu domácí jedničky“.

Jak je těžké pracovat s tím, že každý cílí a připravuje se právě na vás?

Někdy je to dost těžké, když se na nás připravuje každý soupeř a zná dokonale naší hru. Nutí nás to dělat něco jiného a ne tolik ohraného a tím i více chybovat.

Na co se těšíš ve zbytku sezony? Dominance doma, nebo spíše focus na zahraničí?

Nejspíše oboje. Více se sice budeme soustředit na to se prosadit v zahraničí, ale určitě nebudeme chtít polevit na CZ/SK scéně, kde budeme stále chtít vyhrát každý turnaj, který budeme hrát.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný