26. dubna 2020 21:03
Michael Pšenák

Sedmé kolo za hvězdné účasti oskara uzavřelo polovinu 1. Tipsport COOL ligy

1. Tipsport COOL liga nabízí dvakrát týdně pravidelnou porci napínavých zápasů. Tabulka, kterou najdete na konci tohoto článku, se nám zajímavě zamotává, k čemuž přispělo i poslední sedmé kolo, jež uzavřelo celou první polovinu soutěže. Každý s každým má tak v tuto chvíli za sebou jeden vzájemný duel, ten druhý je před ním. Pojďme si tak nyní připomenout ty poslední.

SINNERS 16:11 CZC.eSuba

Souboj dvou nejhvězdnějších týmů soutěže, který před sedmým kolem znamenal i měření sil prvního s druhým. I přesto ale šel do zápasu každý ze zcela jiné pozice, protože SINNERS ještě nepoznali hořkost porážky, zatímco CZC.eSuba už měla na kontě dvě. Volba mapy padla na Vertigo, na kterém za CT lépe začali SINNERS. Tempo nejvíce udával ZEDKO, jenž si v prvních pěti kolech hned třikrát (se třemi různými zbraněmi) připsal čtyři killy. Modrá krev ale nenechala soupeři nic zadarmo a i když spousta kola byla těsná, tak za útok nakonec vybojovala solidních sedm bodů. Po vstupu do druhé poloviny se dokonce dostala do vedení, od osmnáctého kola ale převzali otěže opět SINNERS a soupeři už nepovolili takřka nic. Svědky jsme však byli hezkého zápasu.

Universe 3:16 Dark Tigers

Universe na odchod daxena reagovali hned dvěma posilami, protože se překvapivě pakoval také bery, statisticky suverénně nejlepší hráč týmu. Reakce na nelichotivou bilanci může z dlouhodobého hlediska přinést ovoce, duel proti Dark Tigers ale žádnou první jarní vlaštovkou nebyl. Tygři nesehraného soupeře absolutně nepustili do zápasu a opět potvrdili svoji fazónu, která je po sérii vítězství dokonce vynesla do TOP 4.

Eclot Gaming 16:7 BloodyDevils

Podobně jako Universe museli i BloodyDevils sáhnout do sestavy, protože tentokrát se v základní pětici neukázal ani jeden z ruských hráčů. Návrat ke komunikaci v češtině a slovenštině je velkým plusem pro budoucnost BDS, při pohledu na tabulku ale v tuto chvíli zřejmě nepomůže ani svěcená voda. Eclot Gaming některá kola nevyšla, ale na vítězství to s přehledem stačilo. Highligtem duelu ale byly čtyři killy v podání Rutka.

Team Gravity 13:16 Gunrunners.AOC

Poslední zápas první poloviny soutěže mohl opravdu zajímavě zamíchat kartami, protože KAPARZO proti Gunrunners.AOC vytasil triumf v podobně nejlepšího českého hráče oskara. Minulí hosté se neujali, proto bylo potřeba sáhnout k nejtěžšímu kalibru. GRS ale také vstoupili do zápasu ve změněné sestavě, zatímco se prošetřoval FACEIT ban u azaka. Lucasp se po hráčské pauze hledal, naopak oskar opakovaně prokazoval své kvality a dokázal sbírat jeden kill za druhým. Na konto si dokonce připsal i nůž na twista. Celková kvalita ale hrála do karet v tabulce lépe postaveným Gunrunners, na jejichž vydřeném vítězství nic nezměnila ani série sedmi vyhraných kol Gravity směrem ke comebacku, protože za stavu 6:15 už jednoduše bylo příliš pozdě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný