7. srpna 2020 15:37
Michael Pšenák

replay: Letošní sezóna se mi zatím velice líbí, hlavně skrz koronavirus

Tým eEriness MARVO bude v první Tipsport COOL lize patřit mezi papírově slabší týmy, ale díky novým akvizicím rozhodně může překvapit. V první polovině sezóny předváděla bývalá sestava velmi slušné výkony v druhé lize, odkud se jí do první podařilo postoupit skrz baráž. V sérii proti Team Universe dokázal replay a spol. zvítězit 2:0.

Do letního splitu půjdou eEriness s třemi novými hráči. V týmu zůstali replay a Zajda, naopak ze sestavy zmizeli Fizarezi, MoriiSko (oba nyní v ECLOT) a Dzejky. Noví členové ale rozhodně nejsou nováčky na kompetitivní scéně, jelikož eEriness MARVO budou v další sezóně Tipsport COOL ligy reprezentovat stinx, desty a Valencio. Stinx působil v jarní sezóně v týmu Universe, mezitímco Valencio a Desty tvořili sestavu původních Sampi. Replay v rozhovoru změny v sestavě zhodnotil a rozpovídal se i o ambicích týmu či úrovni druhé ligy. Co čekat od týmu, kteří se v Tipsport COOL lize představí již 10. srpna?

Dalo by se říci, že je sezóna v polovině. Jak ji zatím ze svého pohledu obecně hodnotíš?

Letošní sezóna se mi zatím velice líbí, hlavně skrz koronavirus, protože jako outsiderům se nám vždy lépe vystupuje v online prostředí. Myslím, že od týmu, který jsem složil na začátku roku, jsem ani nemohl čekat víc než to, co jsme společně dokázali, takže jsem spokojený.

Ve vašem týmu došlo v průběhu sezóny k několika změnám. Jak ovlivnily vaše výkony?

Nečekané změny jsou asi součástí československé scény, každopádně se nedá nic dělat a já klukům přeju, aby se jim jejich rozhodnutí vyplatilo a posunuli se o úroveň dál. Noví hráči, kteří se k nám rozhodli připojit už mají nahráno své a tím pádem přináší spoustu zkušeností, ale nahradit půlroční snažení s kamarády se jen tak nedá.

Váš tým bojoval na jaře ve druhé lize. Jaká byla tamní úroveň?

Druhá liga byla pro nás akorát, bylo to pro většinu z nás první setkání s československou opozicí a otrkávání se s jejím playstylem. Na nikoho jsme se nějak zvlášť nepřipravovali, snažili jsme se najít sami sebe a jak vlastně chceme hrát.

Vám se podařilo probojovat do obou nejvyšších domácích lig. Jaké máte ambice proti nejlepším CZSK týmům?

Chceme ukázat, že se s námi musí počítat. Máme víceméně zcela novou soupisku, museli jsme překopat hodně věcí a je to začátek s čistým štítem. Myslím si, že stav scény je momentálně velmi nakloněn pro nás, vzhledem k tomu, že tu každý může porazit každého, jak se ukazuje každý týden na One Night Standech, takže si věříme.

Jak probíhá vaše příprava na ligu?

Trénujeme jak se dá, máme pracujícího člověka, což už teď moc českých teamů nezná :D. Každopádně členové týmu mají nahráno dost individuálně, takže hlavně spoléháme na komunikaci a rozhodnutí jedinců, není čas na hlubší přípravu.

Je v Tipsport COOL lize někdo, proti komu budeš mít nějakou motivaci navíc?

Určitě jsou to SINNERS, jediný tým, který si uvědomil, že cesta kamarádů je u konce a chtějí vyhrávat i mimo česko-slovenské vody. To, že v ligách hrají, nás motivuje k lepším výkonům.

Vzhledem ke dvěma domácím ligám vás čeká nabitý program. Jak to budete zvládat a chystáte se i na další ligy či turnaje?

Poskládali jsme soupisku pouze na dvě domácí ligy, nebudeme se pouštět do něčeho dalšího. Po ligách uvidíme, jestli má cenu pokračovat. Samozřejmě sbíráme body na MČR, takže každou sobotu nás můžete vidět na turnajích ONS.

Proč by měli fanoušci fandit zrovna eEriness? Na co se diváci mohou těšit?

Myslím si, že náš styl hry bude pro oko diváka atraktivní, hodně pew pew. Budu rád, když nám přijdete fandit do Twitch chatu nebo kouknete na sociální sítě eEriness.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný