1. dubna 2020 20:55
Michael Pšenák

První otevřená kvalifikace do týmové Tipsport COOL ligy zná své vítěze a poražené

Tipsport COOL liga v Hearthstone má za sebou první ze dvou otevřených kvalifikací. Kdo v ní selhal a kdo si hned napoprvé zajistil místo v closed kvalifikaci, odkud vede cesta přímo do hlavní části soutěže?

Hearthstone je v principu hra jednoho proti jednomu, utvořit uvnitř tohoto systému nějakou týmovou soutěž ale není větší problém, a tak se i v HSku proti sobě můžou postavit celé kluby. Na světové scéně je týmových soubojů více, nejznámějším z nich jsou ale nepochybně HGG, kde bojují týmy reprezentující vždy jednotlivé státy. V Česku se ale skoro pořád hraje jen klasická 1v1, a snad jediným zpestřením tu tak zůstává týmová Tipsport COOL liga, jejíž letošní sezona odstartovala předevčírem.

To se totiž odehrála první ze dvou otevřených kvalifikací, v nichž jednotlivé celky bojují v jednom velkém Single-Elimination pavouku o místo v uzavřené kvaldě. Do ní postoupí z obou otevřených vždy čtyři nejlepší čtveřice, na které tam pak bude čekat souboj s osmi pozvanými o místo v hlavní části soutěže. Co nám tedy první open kvalda přinesla? O postup dále v ní bojovalo 29 celků, mezi kterými sice chyběly ty nejznámější, co obdržely pozvánku, zato se ale přišlo ukázat spoustu nových týmů plných známých jmen i nováčků.

Hlavními favority na začátku byli rozhodně Entropiq, za něž hráli Faeli, En1gma a Naruto s Onekriggem, Team Gravity, který sestával z předloňských mistrů z riSing eSports, a Absolute Legends, jejichž barvy zase reprezentovali Valdaboy, Vanik, PavelVejvalka a Jarla. Velkou šanci na úspěch rozhodně měli i Kořenoví vězni, tým postavený okolo streamera Kanyho, který si vloni odnesl zlato, nEophyte, FUTUTUS ET MORI IN IGNI, za které hrál kapitán loňských vicemistrů Fabrika, nebo 21Phoenix. Kvality na postup dále ale měli nepochybně všichni zúčastnění, a protože šlo přece jen stále o Hearthstone, jistě nešlo říct absolutně nic.

A to průběh samotného turnaje jasně potvrdil. Hned v prvním kole čekal překvapivě konec nadějí na postup na Kanyho piráty i FUTUTUS ET MORI IN IGNI. Kolo číslo dva už se ale vyvíjelo celkem dle předpokladů. Lehce nečekaný byl akorát konec Absolute Legends, ti ale zase svedli vyrovnaný souboj s rovněž silnými nEophyte, a jako vyhoření favoritů to tak úplně brát nejde.

Za to lze ale zase označit zčásti to, co přineslo čtvrtfinále, ve kterém už se bojovalo přímo o postup do uzavřené kvalifikace. Faeliho Entropiq nestačili na outsidery z Rentgen Gaming, kteří se tak stali druhými postupujícími. Ještě před nimi totiž zvládli v nabušeném souboji s Team Gravity uspět nEophyte, a zbývaly už tak jen zápasy ve spodní části pavouka. V tom prvním z nich zvládl uspět celek Dream Meme Team, který tvoří známé tváře domácí scény JaMMeX, Lexinka, swissking a kamalii. Na závěr pak zvládl postoupit ještě nepříliš známý Český Brod esports club, a první otevřená kvalifikace tak došla ke svému konci.

Díky tomu tedy známe 12 z celkových 16 účastníků closed kvalifikace, pomocí které rozhodneme o tom, kdo konkrétně se podívá do samotné Tipsport COOL ligy. Šance, abyste jedni z těch šťastných osmi byli i vy, ale stále žije, tak se nezapomeňte přihlásit do příští otevřené kvalifikace. Začínáme v sobotu 4. dubna v 11.00!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný