28. března 2020 19:27
Michael Pšenák

Představujeme sestavy účastníků jarní sezóny 1. Tipsport COOL ligy

Od uzavřené kvalifikace uplynuly dva týdny a vše se chystá na ostrý start dalšího ročníku Tipsport COOL ligy. Ty letos v CS:GO proběhnou dvě a vzhledem k tomu, že 1. liga startuje jako první už tohle pondělí 30. března, tak nejprve musí přijít na řadu ona. Ačkoliv to totiž vypadalo, že se týmy na úvod sezóny ustálily, tak opak je pravdou a dokonce tu máme přesuny mezi organizacemi.

1. Tipsport COOL liga bude v následujících týdnech probíhat vždy v pondělí a čtvrtek, o žádný zápas nepřijdete formou živého přenosu. Důležitou změnou formátu je fakt, že ačkoliv se každý s každým opět utká na dvou mapách, tak tyto zápasy neproběhnou ve stejném hracím dni. Ty tak nenabídnou 2x BO2 duel, ale čtyři různá měření sil. Vše vypukne již 30. března, na preview úvodních zápasů si ale ještě budete muset počkat. Nejprve totiž musí přijít na řadu představení jednotlivých účastníků a jejich odevzdaných sestav. Tak pojďme na to!

Jak naznačujeme v perexu, nejprve je potřeba zmínit ty, kteří ponesou jiné jméno než v uzavřené kvalifikaci. Twistův tým Coronavirus si své útočiště našel v tradiční domácí organizaci Gunrunners.AOC, která se historicky řadí mezi šampiony. Kromě GRS přibudou mezi osmičku účastníků také Dark Tigers, jejichž barvy budou z většiny hájit bývalí hráči Universe. No a pod křídla Universe se pro změnu přesouvá sestava Moops. Všechny tyto změny proběhly v souladu jak s pravidly Tipsport COOL ligy, tak především s pravidly MČR 2020, jejichž důsledkem je fakt, že Team Moops, jako organizace, již nesmí zasáhnout do žádného dění MČR 2020 v CS:GO.

Co se týče samotných sestav, tak hned pět týmů si dokázalo udržet totožnou základní pětici, do které je pro základní část vložena plná důvěra. Kromě stálic v podobě SINNERS, CZC.eSuba a Eclot Gaming jsou to také Gunrunners.AOC a BloodyDevils, nováček mezi elitou. Ostatní týmy vykonaly totožně po dvou změnách.

Do nové sestavy Universe míří oproti kvalifikačnímu složení Moops, které v původním složení postoupilo na úkor Sampi, také posily v podobě daxena a budwara. Daxen byl v BRUTE vyměněn za Majkyho a právě Majky spolu s budwarem nechal Kaparza ve štychu v týmu Gravity. Zkušený kapitán ale opět dokázal naverbovat ostřílené borce, tentokrát v podobě WANTYYYYho a queztona. Třetí změny se týkají nových Dark Tigers, kam kromě dvou základních pilířů původních Universe a MAXXe míří také m0nnlich3r a navrátilec na scénu BLUEE.

Osm týmů, ale jen jeden budoucí šampion. Koho nejvíce favorizujete? Nezapomeňte, startujeme již v pondělí!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný