4. dubna 2020 19:27
Michael Pšenák

Představujeme sestavy účastníků 2. Tipsport COOL ligy

Uzavřená kvalifikace už je za námi tři týdny, start 2. Tipsport COOL ligy byl ale kvůli vypadnutí dvou týmů a Last Minute kvalifikaci odložen o týden. 7. dubna ale jdeme do boje, a tak je potřeba si představit jednotlivé účastníků a jejich sestavy, se kterými vstoupí do této soutěže.

Zatímco 1. Tipsport COOL liga má hrací dny dva, pondělí a čtvrtek, tak 2. liga této soutěže se bude odehrávat pouze v úterý. V kostce to tak znamená, že vysílat budeme pouze polovinu zápasů a každé úterý se jich odehraje rovných osm, tedy dvě hrací kola. Nastat tedy v jednotlivých dnech může situace, kdy se někdo objeví na streamu dvakrát a někdo oproti tomu ani jednou. V sedmitýdenním cyklu, kde se utká dvakrát každý s každý vždy na jedné mapě, by se ale každému mělo v rámci živého přenosu dostat rovnoměrné porce pozornosti.

Nejprve si pojďme představit samotné týmy, které 2. liga nabídne. Nepochybně nejzvučnějšími jmény jsou Sampi a BRUTE, pro něž byl nepostup do elitní soutěže velkým zklamáním. Nyní ale budou mít po drobných změnách v kádru příležitost ukázat, že nehrají na plný úvazek jen tak pro nic za nic. Mezi známými organizacemi se v lize představí také Cyber Gaming, což je sestava kvalifikovaná jako dneskabudeveselo, jež si následně našla zázemí. Ostatní týmy si názvy z kvalifikace ponechaly a složení tak z Last Minute kvalifikace už jen doplnilo duo E-RIVALS a Vikingekrig, které nahradilo rozpadlé EXORS a tým xd, jenž si bohužel nedokázal najít organizaci.

Stejně jako v 1. lize, tak i zde máme jednoho zahraničního hráče, kterým je tecek z týmu BRUTE. Právě BRUTE zde budou mít po posílení o Majkyho co dokazovat, ale konkurence je opravdu silná a moc dobře je v průběhu soutěže prozkouší. Nejvíce změn v sestavě prodělal tým Cyber Gaming, který včetně svého kouče dodržel pravidlo tří členů soupisky z uzavřené kvalifikace. Dvě změny oproti kvalifikační fázi prodělala ryze slovenská sestava DEFEATERS, jinak se žádné přehnané rošády neděly, pokud si tedy odmyslíme původně kvalifikované a později odhlášené týmy. Další změny na deadline poté provedli už jen Inside Games, které opustil garzeN. Sampi a eEriness E-BLUE si své soupisky ponechali bez změny, týmy z Last Minute kvalifikace neměly na výběr.

Základní část 2. Tipsport COOL ligy startuje v úterý 7. dubna a přestupová politika je v soutěži taková, že každý tým má pro celých sedm týdnů možné dvě změny a je na každém, jestli si je vyplýtvá v úvodu, nebo až později. Důležité je pouze dodržet pravidlo, kdy musí v sestavě zůstat alespoň tři hráči z kvalifikovaného složení.

Hlavní motivací 2. Tipsport COOL ligy je samozřejmě postup o patro výše. Koho z účastníků nejvíce favorizujete?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný